Bing, varsayılan olarak şifreleyecek!

Microsoft, bu popüler hizmetini Google'a yaklaştırmak için gerekli adımı attı!

Bing, varsayılan olarak şifreleyecek!

Microsoft'un gerilerden gelen arama motoru Bing, şifreli bağlantıyı varsayılan olarak sunmaya başladı. Temel olarak bu, Bing sunucularıyla olan iletişiminizi kolay kolay kimsenin çözemeyeceği anlamına geliyor.

Bing, yaklaşık 1,5 senedir şifreli bağlantı üzerinden arama yapma işlevi sunmaktaydı, ancak bu işlevi sizin etkinleştirmeniz gerekiyordu. Bu yenilikle beraber Bing, şifreli aramaları birkaç senedir standart olarak sunan Google ve Yahoo'yla aynı çizgiye gelmiş oldu. Şifreli aramalar, Microsoft'a göre web sitelerinin "referrer" adı verilen bilgilerin iletilmesini engellemeyecek. Yani web geliştiricileri, sitelerine Bing üzerinden gelen trafiğin farkında olmaya devam edecekler.

Bing'in Avrupa'daki kullanım oranı düşük ancak yine de onu küçük görmemekte fayda var. ABD'de yavaş da olsa büyümesini sürdüren Bing, ülkede şu an yüzde 20'nin üzerinde pazar payına ulaşmış ve Apple'ın dijital yardımcısı Siri'nin varsayılanı olmuş durumda.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bing'in SİRİ'nin varsayılan arama motoru olması Apple ve Microsoft'un aslında bir anlamda ortak olduklarını bilenler için çok da şaşırtıcı bir gelişme sayılmaz. Bilge Baykuş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir