Bir Dev Daha, Evden Çalışmanın Kalıcı Olmasına Karar Verdi

Oyun dünyasının dev şirketi Square Enix, çalışanlarının bundan sonra ofisten veya evden çalışmayı seçmelerine izin verecek. Üstelik kalıcı olarak...

  • Levent Öztürk
Square Enix'ten kalıcı ev izni...

Ünlü oyun geliştiricisi Square Enix, yeni yaptığı duyuruda çalışanlarının büyük bir kısmına 1 Aralık tarihinden itibaren kalıcı olarak evden çalışma seçeneğini sunacağını bildirdi. Her bir çalışan ev-merkezli veya ofis-merkezli olarak tanımlanacak ve belirlenmiş konumdan ortalamada en az üç gün çalışması gerekecek.

Eğer pozisyonları izin verirse çalışanların bu belirlemeyi aylık olarak değiştirme seçenekleri olacak. Firma, programın başlangıcı olan önümüzdeki ayda çalışanların yaklaşık %80'inin evden çalışmasını bekliyor.

Bu karar sadece Koronavirüs salgını sırasında enfeksiyonları engellemek için alınmış değil. Firma, bu karar ile "esnek çalışma modelleri" geliştirmeyi ve "felaketler veya çalışma modellerinde değişiklikler gibi beklenmeyen gelişmelere" daha kolay uyum sağlayan bir organizasyon kurmayı hedefliyor. Square Enix, iş üretkenliğinin artmasının yanı sıra bu seçenekle çalışanların iş-hayat dengesinin de daha iyi olacağını düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

vizyon işte adamlar neyi düşünüyor. Krizi fırsata çevirmenin her türlü yolunu buluyor adamlar. Bizde olsa kendimiz için istiyoruz diyerek talebi redderdik.

Sen de yorum yaz