Bir dev daha, Windows'u terk etti!

Windows uygulamasını sonlandıran ve Windows Store'a veda eden dev isimlere bir yenisi daha eklendi!

  • Ali Ruhi Öztürk
Bir dev daha, Windows'u terk etti!

Son bir kaç ay Windows Store için zorlu zamanlardı. Adobe, Wells Fargo, FXNOW gibi hizmetler Microsof'un Evrensel Windows Platormu'nu kucaklasa da, Ravio, Mint, Path, Amtrak ve MyFitnessPal gibi bir çok hizmet Microsoft'tan tamamen ayrıldı. Şimdi ise ayrılanlar listesine bir yenisi daha ekleniyor; eBay, Windows telefonlarındaki uygulamasını kapatacağını açıkladı. Uygulamanın Windows Store sayfasındaki açıklama şu şekilde: "30 Eylül'den itibaren, eBay'in Windows uygulaması erişime kapanacaktır. Tarayıcınızı kullanarak web sitemizden alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz."

eBay, Windows Store'a 2012'de katılmıştı ve o zamandan beri bir çok güncelleme almıştı. Bu güncellemelere rağmen bir çok müşteri uygulamanın berbat  olduğunu söylüyordu. eBay, uygulamanın neden kaldırıldığı ile ilgili bir açıklama yapmadı. Görünüşe bakılırsa, desteğin bu şekilde ani kesilmesinden sonra uygulamanın geri dönmesi olasılığı da oldukça düşük.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Windows ne? Öyle bir sistem mi varmış? Öldü la o öldü bitti yok oldu artık. Microsoft bile sahip çıkmıyor. Diğer adamlar neden sahip çıksın? Bence hala uygulamasını o çöp mağazada tutanlar varsa yazık onlara... Artık ölmüş bir sistemin haberlerini görmek istemiyorum Chip!

Facebook berbat, İnstagram berbat, Twitter berbat, neredeyse bütün yerli uygulamalar berbat.... liste devam eder. Aslında berbat olan platform. Akıllıca kararından dolayı ebay'i kutluyorum.

Ülke olarak pek bizi ilgilendiren bir konu değil ancak Microsofun her kaybı bana keyif veriyor, ne yalan söyleyeyim. Kullanıcılara attığı, hesabı bile tutulamaz kazıklardan sonra yüreğimin yağları eriyor.

Masaüstü için iyibir işletim sistemi fakat cep tlf için çok kötü ayrıca mağaza sisteminde çok bölgeci bir tutumu var yani ABD bir kullanılan bir uygulama türkiyede yok bu yüzden cpl tlf android dewam

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play