Bir Google Play daha geliyor!

Google, Android uygulama marketi Play Store'un yeni bir sürümünü hazırlıyor! İşte yeni Google Play.

Bir Google Play daha geliyor!

Tablet bilgisayarlar çocuklar için gittikçe daha önemli bir eğitim aracı haline geliyor. iPad'in bu alandaki büyük başarısı, Google'ın da gözünden kaçmadı. Google'ın rekabete dahil olmak için tabletlerini okullara sokmak amacıyla geliştirdiği yeni bir çözüm de ortaya çıktı.

Google şimdi okullarda daha etkin olabilmek için "Google Play for Education" servisini açıyor. Google Play'ın, minik öğrenciler için özel olarak tasarlanmış bir sürümü olan yeni Android marketinde çocuklar eğitimleri için doğru olan uygulamaları kolayca bulabilecekleri gibi, çocuklar için zararlı olan uygulamalardan da uzak kalacaklar. 

"Google Play for Education" uygulaması yüklü olarak üretilen ilk tabletleri piyasaya süren Google, çocukları hedef alan bu tabletler sayesinde, ebeveynlerin içlerinin daha rahat olacağını, eğitimcilerin de işlerinin kolaylaşacağını vurguladı.

Henüz sadece ABD'deki ilkokullar için üretilen tabletler, Google ile anlaşması olan 50 okulda aylarca süren beta testi aşamasından da geçti.

Yeni eğitim tabletlerinin sınıflara uygun olarak hazırlanmış üç modeli bulunuyor. Nexus 7, 10-inç Asus Transformer Pad ve 8-inç HP Slate 8 Pro.

Yeni Google Play sürümü ayrıca eğitim kurumlarına uygulamaları toplu olarak satın alma imkanı da sunuyor. Böylece eğitim kurumları indirim de kazanabileceği gibi, hangi öğrencilerin tabletine hangi uygulamanın yükleneceğini de kontrol edebilecekler.

Google'ın bu hamlesi, eğitim alanında bir hayli yol kat etmiş olan Apple tabletlerini alt etmek için çok önemli bir adım olarak görülüyor zira Apple eğitim kurumlarına toplu olarak tablet satıyor olsa da çocuklar için özel bir uygulama marketi hazırlamadığı için uygulama yüklenmesi ve tablet kullanımı konusunda yetişkinlerin daha sıkı kontrolü gerekli oluyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

tek yaptığı fikir hırsızlığı zaten. çal google onu da çal.

Bi kere'de google'ın başarısı Apple'ın gözünden kaçmadı ve şunu yaptı diye birşeyler okuyalım be kardeşim.

@16 Kas 2013 14:58 Sana para mı verecekler öyle bir şey görsen? Şu elektronik cihaz çılgınlığını hastalık boyutuna getirmeyin yahu.

elmacılar ve elma halcisi sanki çok dürüst..kendi çaldığı zaman sorun yok. başkaları çaldığı zaman suçlu

o yaştaki çocuğun elinde oyuncak olmalı tablet değil yapılanlar doğru değil

Bilgisayarın ve şu anda kullandığınız tüm telefonların fikir babası ve yaratıcısı apple dır çıkartın at gözlüklerini .

"Google Play for Education" yapacaklar anladıkda bu çocuk eğer elektronik cihazlarla kafayı yemişse o tablete dış ortamlardan da uygulama yükleneceğini bilir. Hali hazırda apk dosyasını indirebilir.

bazen düşünyom da büyüklerimiz bize hep yeni nesil çok şanslı deyip bize vururlardı şimdi biz de aynısını hiç onlara kendilerini nasıl hissettiklerini bilmeden vuruyoz biraz empatik olalım yaşımız büyüyor kalbimiz küçülüyor kendimiz dışındakileri unutuyoruz bırakın yaşasınlar hayatlarını her yerde adeletsizlik var tek adil şey herkesin öleceğidir

Google sızacak yer arıyıp duruyor...

Animasyonlu ve videolu Türkçe e-kitaplar hemen hazırlanmalı. Ayrıca ben kimse apple kullanmıyorken Mac kullanıyordum ama bu forumlardaki Apple hayranları yüzünden Apple'dan artık nefret etmek üzereyim. Doğru dünyayı da Apple yapmamış mıydı?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir