Bir Windows telefon daha kayboldu!

Microsoft mağazasından sessiz sedasız kaybolan Windows'lu telefonlara bir yenisi daha eklendi!

Acer Liquid Jade Primo'dan Kötü Haber

Windows Phone'lu telefonlar ilginç şekilde yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Geçtiğimiz haftanın başında Microsoft, Lumia 650 ve Lumia 735 akıllı telefonlarını Amerika Microsoft Store'dan kaldırmıştı. Onu takip eden gün ise, AT&T Lumia 640 XL aynı kaderi paylaşmıştı. Bu defa da Acer Liquid Jade Primo ortadan kayboldu.

Acer'ın IFA 2015 fuarında tanıttığı Windows Phone'lu akıllı telefonu Liquid Jade Primo, yaklaşık 15 ay satışta kaldıktan sonra şimdi ortadan kaybolmuş durumda. Ancak bu durum şu an Amerika Microsoft Store'da geçerli. Telefon, İngiltere mağazasında ise yer alıyor.

Şu an Amerika stoklarında bulunan Windows Phone telefonlar olarak HP Elite x3 Bundle, HP Elite x3 Lap Dock Bundle, Blu Win Jr LTE, Blu Win HD LTE, Microsoft Lumia 550 ve AT&T Microsoft Lumia 950 yer alıyor. Acer Liquid M330, Microsoft Lumia 640 XL, Microsoft Lumia 950 ve Microsoft Lumia 950 XL ise stok dışı. Elbette şimdi bunlara bir de Liquid Jade Primo eklenmiş durumda.

Önümüzdeki günlerde Amerika mağazası stokları yenilenecek mi yoksa benzer kaderi İngiltere mağazasında da mı göreceğiz, bunu zaman gösterecek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu çok doğal değilmi ellindeki stokları bitmiş bu wp için iyi bir haber demekki telefonu satıyor

@18 Ocak 2017 13:56 sen öyle zannet... windows phone tutmadığından çöp oldu ondan gitti o...

@grezimonk Denememiş olmanız, talihsizliğiniz.

Bu harika haber Windows phone satışları avrupa'da gayet iyi gidiyor. Stoklar yeni Windows phonelarla yenilenir kısa zamanda

Bende yeni M.Lumia 950 aldım. Androite o kadar çok teslim olmuşuz ki ne yapacağımı şaşırdım en baştan ama sonra bir özgürlük geldi. Gerekli olan her şey vardı.Daha çok ofis programları kullandığım için artıları bile var. Ama şunu belirtmek isterim yurt dışında yaşıyorum ve operatorum den bu telefonu aldım. Herhangi bir ek ödeme olmadan bir yıl sözüme 50 euro ya aldım aynı paraya son nexus olan lg nexus 32gb da vardı ama dediğim gibi tutsaklıktan kurtulmak için tercih ettim. Türkiyede maalesef..

@18 Ocak 2017 18:45 asıl özgür olan Android olandır windows değil...

@grezimonk Ben o açıdan dememiştim. Kendim çerçevesinde konuya bakmıştım ama şunu unutma ki bir platform seni kendi hesapları üzerinden kullanman için zorluyorsa orada özgürlüğün adı anılmamalı. Sonuçta google hesabın olmadan telefon açılmıyor bile açılsa da bir işe yaramıyor . Şuan hiç birisi çapraz platform desteklemiyor . Ama bir gün android dışında bir platform kullanırsan dediğimi anlarsın. Sadece telefon değil neredeyse bütün sanal kişiliğini taşımak zorunda kalıyorsun.

Windows lumia'ya geçtim geçmez olaydım sistemi daha güzel ve kullanışlı olduğu için bağımlılık yaptı bırakamıyorum :( Gerçi bırakmak için nedenimde yok marketi ve kendisi benim işimi görüyor ama insan ara sıra değişiklik yapmak istemiyor değil .

Ben lumia 650 almak istiyordum ?? simdi ne yapiyim aliyimmi ?

@20 Ocak 2017 22:45 Akıllı adam ! Sabırlı olmak her daim iyidir.

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir