Birden fazla hesap ile Andorid açmak mümkün

Bu özellik gerçekten Android'e gelirse, cihazlarımızı başkalarına uzatmaktan çekinmeyeceğiz!

Tablet ve telefonlar için yeni Andorid müjdesi
Forumlardaki yazışmalar dikkat çekti

Masaüstü bilgisayarlarda birden çok hesap kullanmak, yıllardır olan ve kişinin kendi bilgilerini kullanmak için aldığı bir önlemdir. Nitekim birden çok hesap kullanmak artık tablet ve akıllı telefonlarda da bir gereklilik zira kişisel bilgisayarlara nazaran, elden ele gezebildikleri için kimin ne zaman kendilerini kullanacağını kestirmek pek mümkün değil.

Özellikle meraklı oda arkadaşı ya da ufak çocukların, kullandığımız mobil aygıtta bulunan her türlü bilgimize ulaşması, pek de ihtiyacımız olan bir gelişme değil. İşte Google da bu durumu görmüş olacak ki Android L işletim sistemi ile birlikte birden fazla kullanıcı hesabıyla oturumu açmamıza olanak sunacak.

Resmi geliştirici forumlarda, üyelerden birisinin sorduğu "Birden fazla hesap ile oturumu açma sistemi ve çocuklar için limitli giriş mekanikleri geliştirilecek mi?" sorusuna, yapımcı ekipten birisi, "Bizler de son kullanıcıların daha rahat hareket etmesini istiyoruz ve bu yüzden yeni Android versiyonunda konu ile alakalı yenilikleri gözler önüne sereceğiz" şeklinde bir cevap vermesi, tablet ve telefonlardan birden fazla hesap ile sisteme giriş yapılabileceğini müjdelemiş oldu.

Cevap her ne kadar detay içermese de en azından yeni Android sürümü ile ya çoklu hesap açma ya da geliştirilmiş çocuk koruması seçenekleri ile karşılaşacağımız işten bile değil.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Gelirse on numara olur.

Wp deki çocuk odası gibi

Pek de önemi yok app locker tüm işi hallediyor

sony tabletlerde guest mode vardı zaten ?

Chip emmi geriden geliyon haber eskidi.

Çocuk odası uygulaması piyasaya çıktığından beri Windows Phone 8'de vardı. Windows Phone 8.1'de bu özelliğin yanında uygulama odası özelliği geldi. Yani telefonunuzu birisine kullanması için verdiğinizde sizin önceden belirlediğiniz uygulamalar dışındakileri kullanamıyor. Android Windows Phone'u taklit etmeye mi başladı ne? Bu kadar çabuk olacağını beklemiyordum :))

Wp çocuk odası ?

Lg çocuk. Odası. Var. Lg g3. Kullanan. Baksın

Şifrelerim olur biter özel yerleri zaten var bu

güzel olur güzel de bu özellik içinde yeni telefon almak gerekir çünkü samsung vs vs android güncellemesini vermez.

Asus tablette var bu özellik

Gelirse gelsin zaten wp da çocuk odası var gerekirse onu kullanırım wp kullanıcısıyım.

lg g2de iki hesaplada girebiliyorum cocuk odasida var chip nerden geliyorsun :)

Sizi gidi taklitçiler...Android L de zaten genel olarak bir Wp havası sezmiştim...eskiden beri zaten Microsoft yolu açar diğerleri geçer...sonra da utanmadan kafa tutar...Microsoft'un gizlice üzerinde çalıştığı ve vazgeçip kimse duymadan çöpe attığı projeler 5-10 sene sonra birilerine ya ilham oluyor yada kurban. Microsoft'un çöpü bile dev sandığımız firmaların serveti. Google Glass bile buna dahil.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir