BlackBerry ceplerini "kızağa" çekiyor!

Samsung söylentilerinin gölgesinde kalan 2 sürpriz BlackBerry telefonu internete sızdı!

  • Ercan Uğurlu
BlackBerry ceplerini "kızağa" çekiyor!

Son günlerde ismi sık sık Samsung'la anılan BlackBerry, satın almayla ilgili söylentileri yalanladıktan sonra bu kez de yeni cepleriyle ilgili bir sızıntıya takıldı. Uzun zamandır kızaklı bir cep telefonu modeline yer vermeyen Kanadalı şirket, görünüşe göre yeni modellerinde nostaljik bir tasarıma yönelecek.

BlackBerry'nin daha önce de ortaya çıkan Visa ve Victoria kod isimli cepleri, bir kez daha gündeme geldi. Mobil Dünya Kongresi yaklaşırken gelen söylentiler, Kanadalı şirketin bu yeni ceplerini fuarda tanıtacağı yönünde. Ancak elbette kızaklı bir model olması kullanıcı tarafından nasıl bir etki uyandıracak şu an için muamma.

Peki, Rio geliyor mu?

BlackBerry'nin diğer bir "sızan" cep telefonu modeli olan Rio lakaplı Z20 modeli ise görünüşe göre yine yakın bir zamanda yüzünü göstermeyecek; yani onu MWC'de görme ihtimalimiz bir hayli düşük. Üzerinde herhangi bir fiziksel tuş bulundurmayan BlackBerry Z20, bu yönüyle yenilikçi bir model olacak; elbette yakın bir zamanda çıkarsa... BlackBerry Z20, teknik kadro bakımından ise orta segmente hitap edecek. 5 inç büyüklüğünde HD ekran taşıyan model, Qualcomm Snapdragon S4 işlemcinin sahibi. Öte yandan 8 MP arka kamerasına 2 MP ön kamera eşlik eden model, 2 GB RAM, 16 GB dahili hafıza gibi özelliklerle gelecek. Telefonun işletim sistemi ise BlackBerry 10.3.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

damlar geriye gitmek için ellerinden gelenini yapıyor nokia gibi sadece yazılımla ilgilenseler diyecemde onları oda kurtarmaz

Sonu nokia gibi olacak

Yaptıkları en lyi telefon Q10 kuşkusuz.

kim naapsn basmatik klavyeyi

BlackBerry'nin mi sadece yazılımla ilgilense kurtarmaz. BlackBerry hakkında birşey bilmiyorsunuz demek ki. Qnx ile samsung ve diger firmalar BlackBerry'nin peşinde. Yazılım bölümüdür BlackBerry BlackBerry yapan.

Sonunun Nokia gibi olacağını sanmam. BlackBerry güvenli yazılım sunan tek firma. ABD ve Kanada'nın satışına izin vermemesi bu yüzden Obama Merkel BlackBerry kullanıyor bilmem farkında mısınız?

Hatalardan bir tanesi.... tuşlar çok küçük!... ve diger hata ise telefon rehberinin hepsini bir dokunuşla silemiyorsunuz!! .. teker teker silme mecburiyeti..... öyle bir mental ki!... direksiyonu sağda olan otomobili zorla kullandirmaya benziyor!.. eski modellerde böyle....

Tövbe yahu. Yıllarca BlackBerry'ciyim diye ortalıkta gezindim. Yıllarımdan utanıyorum. Bu ne biçim iş arkadaş?

belki batmaz ama teknolojiye ayak uyduramazsa batar

bu şirketi ben var etmedim ben kurtaracak da değilim ne hali varsa görsün batmaz da düzgün cihaz çıkartırsa almayı değerlendiririz ha batarsa da umurumda olmaz babamın oğlu değil.

@19 Oca 2015 00:10 ayın en saçma yorumu :)

Abi s4 işlemci nedir abi günümüzde 810 ve 8 çekirdek hatta mediatek 8 çekirdek ki ferrari olsun bu bildiğin vosvos olmuş.

Geriye doğru giderek yok olacak sanırım

Sen de yorum yaz