Blizzard: Yanlış hesap Bağdat'tan döndü

Oyun devinden U dönüşü: Oyuncuları isyan noktasına getiren karardan vaz mı geçiliyor?

  • Gökay Özbudak
Gerçek isim kullanılmayacak!
Kullanıcılar çok tepki göstermişti...

Blizzard'ın artık trollüğün ve hakarete ulaşan mesajların önüne geçebilmek için forumlarda gerçek isim dönemine geçeceğini sizlerle paylaşmıştık. Ancak görünen o ki Blizzard bu kararından geri adım atıyor.

Blizzard'ın açıklamasına göre, bu konu firmanın içinde oldukça tartışılmış ve dışarıdan gelen yoğun tepkiler sonucunda da World of Warcraft ve Starcraft 2 gibi çok oynanan oyunlarda kullanıcaları gerçek isimlerini kullanmaya zorlamanın çok uygun bir davranış olmadığında karar kılınmış.

Oyun firmasının CEO'su Mike Morhaime konuyu forumlara bir mesaj göndererek açıkladı; "Bir yandan bu konuyu içeriden tartışırken diğer bir yandan sizin bize olan olan geri dönüşlerinizi değerlendirdik. Bu değerlendirmelerin ışığında gerçek isimlerin Blizzard forumlarında kullanılmamasına karar verdik."

Ancak Morhaime bu konunun tamamen gündemden kalkmadığının da sinyallerini veriyor; "Zamanla Battle.net'te gerçek isimli kullanıcı adları kullanımını geliştireceğiz. Oyunlarımızda kullanıcıların bu özelliği açıp kapatabileceği bir seçenek olacak."

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

uygulamaya konsaydı gizlilik koşullarını ihlal edebilirdi ama bir sözleşme imzalatırlardı olur biterdi.

bu konuyu gerçekten ciddiye alan var mı?eğer varsa en kısa sürede psikolojik yardım alsın.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play