Kripto dünyasında bir iflas şoku daha: BlockFi, iflas başvurusunda bulundu

BlockFi için de kötü haber geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, BlockFi Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Kripto dünyasında bir iflas şoku daha

Sorunlu kripto borç veren BlockFi için kötü haber geldi. Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, BlockFi Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Kısa bir süre önce gün içinde iflas edeceğini belirttiğimiz BlockFi için kötü haber resmen geldi. Şirket, New Jersey’de iflas başvurusunda bulundu.

2017 yılında, Zac Prince ve Flori Marquez tarafından kurulan BlockFi, müşterilerine kripto para varlıklarını teminat olarak kullanarak borç para veriyordu. BlokcFi, şimdiye kadarki en büyük kripto şirketi iflası olan FTX’in iflas sürecinden en çok etkilenen şirketlerden birisi olmuştu.

BlockFi’nin bu süreçten en çok etkilenmesinin nedeni ise geçtiğimiz aylarda FTX US’nin 400 milyon dolarlık kredi vermesi olarak gösterilebilir. BlockFi bu nedenle FTX ve FTX’in kardeş şirketi olan Alameda Research’e en çok maruz kalan şirketlerin başında yer aldı.

Son olarak The Wall Street Journal’ın haberine göre, 2021 itibarıyla BlockFi’nin 14 milyar ila 20 milyar dolar arasında müşteri mevduatı vardı ve 7,5 milyar dolar borç verdi.

Bu haber Chip Online ve BTCHaber iş birliği ile hazırlanmıştır.