Cep devinden şok karar!

Şok iddia: Cep devi, sadece bir model hariç; çıkartacağı diğer tüm modelleri iptal etti!

RIM'den radikal karar!

2011 yılını zararla kapatan ve eski günlerine dönmeyi düşleyen RIM, şirkete yakın kaynaklara göre radikal bir karar alarak yeni yılda çıkarmayı planladığı telefonlarından tamamen vazgeçti; sadece BlackBerry 10 işletim sistemini kullanan telefonu için kolları sıvadı.

Halihazırda geliştirilme aşamasında olan ve London kod adını taşıyan yeni BlackBerry'nin 2012'nin ortalarında kullanıcılara sunulması beklenirken, cihazın çift çekirdek işlemciyi kullandığı ve LTE tabanlı kablosuz ağ teknolojisini kullandığı sanılıyor.

RIM, 2012'de daha dikkatli adımlar atarak 2011'de uğradığı tüm zararı kapatmakta kararlı görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Şuan rakipler aldı başını gitti, yanlış atılan bir adım sadece o modeli değil tümden o markayı bitirebilir. İyi karar vermişler. Yeterince iyi değilse yeni model çıkarıp takipçilerinin gözünde değerini kaybetmemeli.

Yapılabilecek en mantıklı hareketi yapmışlar. Şimdi adam gibi 1 model üzerine yoğunlaşıp fark yaratacak model ortaya koyarlarsa kurtulurlar. Yoksa benden demesi 2 seneye kalmaz iflasını ister RIM buraya yazdım...

İyi markalar 50 model yapacagina (nokia gibi mesela :) )10 tane model yaparlar yada apple gibi 1 tane dogru karar almislar.

rim firmasının eli kolu bağlı. kaliteli klavyeli telefon olarak bilinen bir marka. bence pil süresinide yükseltip akıllı telefon yerine kaliteli cep telefonları üretmeliler.

akıllı telefon pazarı zaten yeterince yüksek duvarlarla örülü

8 yıllık bb kullanıcısı olarak verilmiş en doğru karar. birde şu lazardinas denen dinazor yaşındaki adamı yollasalar yeni ceo yeni ufuk demektir.

Sen de yorum yaz