Cep dünyasını karıştıran dedikodu!

Samsung'un diğer bir cep devini satın alacağı çok sık konuşulmaya başlandı. Ama işin aslı...

  • Zeynel A. Öztürk

Salı günü ortaya çıkan raporlar, Kanadalı cep telefonu üreticisi RIM'in Samsung'a satılacağı iddialarını güçlendirmişti. Boy Genius Report'a göre BlackBerry markası için 12-15 milyar dolar isteyen RIM, Samsung tarafından satın alınacaktı. Ancak Samsung, RIM'i satın almayı düşünmediklerini söyleyerek dedikoduları yalanladı.

2011'de Galaxy S II gibi Android cepleriyle iyi bir sene geçiren Samsung'un, RIM'in istediği fiyatı çok yüksek bulduğu söyleniyor. Daha önce RIM'in BlackBerry 10 yazılımını diğer üreticilere lisanslayabileceği, geçtiğimiz ay ise Nokia ve Microsoft'un RIM'i satın almayı düşündükleri yönünde raporlar yayınlanmıştı.

Samsung yetkilisi James Chun tarafından yapılan açıklama ise söylentilere son noktayı koydu: "Firmayı (RIM) satın almayı düşünmedik ve düşünmüyoruz." Bir RIM yetkilisi ise konu hakkında sorulan sorulara cevap vermedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Samsung zaten RİM satın alsada çok büyük değişiklik veya gelişme olmazdı ama diğer yandan microsoft nokia yı satın alırsa işte ozaman çok büyük gelişmeler olur diye düşünüyorum

Blackberry kullanıcısıyım umarım öyle bir satış olamaz o zaman blackberry tüm cazibesini yitirir

başına bela mı alacaklar

Resim çok iyi olmuş, telefon piyasasındaki bazı şeyleri özetliyor!

samsung napsın la rimi:) 15 milyara mı düşmüş rim...

Elinin altinda Bada ve Android varken Samsung'un hic bir isine yaramaz Blackberry OS. Sadece parayi cope atmak gibi bir sey olur bu. Onun yerine Bada'yi yayginlastirmak icin harca bu parayi 10 kat fazla ise yarasin. Sanirim RIM batacagini anladi piyasa yapmaya calisiyor.

Sen de yorum yaz