Chrome 27 indirmeye sunuldu, işte yenilikler!

Chrome 27 de sonunda indirilmeye sunuldu. Yenilikler ve indirme bağlantısı içeride...

Yüzde 5 daha hızlı Chrome 27 yayında!
Şimdi yüzde 5 daha hızlı...

Chrome'un yüzde 5 hız artışı vadeden yeni sürümü Chrome 27, Windows, Mac ve Linux sistemleri için indirmeye sunuldu.

Yeni sürümdeki hız artışı, Google'ın açıklamasıyla "arka planda daha akıllı kaynak planlamaya" dayanıyor. Yüzde 5, ilk bakışta büyük bir oran gibi görünmese de Google'ın iddiası gerçekse, bizce hiç de azımsanacak bir oran değil. Chrome 27'nin geliştirilen "planlayıcısı", bağlantınız boştayken artık daha akıllıca çalışıyor ve önceden yüklenmiş kaynakların önceliğini düşürüyor - böylece kritik önemdeki veriler önceden indiriliyor.

Son sürümde yapılan yenilikler arasında iyileştirilmiş sözcük tahminleri ve iyileştirilmiş yazım düzeltme, Omnibox için (Chrome'un araç çubuğu) yapılan tahmin geliştirmeleri bulunuyor.

Chrome 27'de geliştiricilere özel bir dizi yenilik de var. Bunlar arasındaki yeni Sync FileSystem API'sı, Google Drive yoluyla farklı istemciler arasında eşitlenen Chrome uygulamaları için yeni bir çevrimiçi depolama uygulama geliştirme arayüzü sunuyor. Dosyalar özel bir sandbox içerisinde depolanıyor, HTML5 File API ve FileSystem API ile değiştirilebiliyor.

Chrome'unuz otomatik güncelleme yoluyla (Menü tuşu > Chrome Hakkında ekranından kontrol edebilirsiniz) son sürüme yükselmediyse, onu buradan indirebilirsiniz.

İndirin: Google Chrome 27

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bu hızla chrome 50 gelecek sene bizimle olur :)

Sizde sitenizi biraz geliştirseniz? Sizin pcleriniz iyi diye size bir problem gözükmüyor. Ancak şu beğen paylaş butonları sayfaların açılış hızını etkiliyor. CSS optimizasyonu kötü. Resimlerin ve flashların boyutları fazla yüksek. Aklı vermek değil benimki yanlış anlaşılmasın naçizane bir fikir bir öneri sadece. Bir makine yada programın verdiği sonuçla insanların yaşadığı deneyim kıyaslanamaz. İnsan için daha basittir olay. Ya yavaştır ya hızlı. Bence yavaş. Saygılarımla.

Firefox gibi bir tarayıcı yaşadığı sürece Chrome'a geçmeyi hiç düşünmüyorum :D Yaşasın Firefox, yaşasın kar amacı gütmeyen ve kişisel bilgileri reklam aracı olarak kullanmayan tarayıcı.

@22 May 2013 12:18 adam tipik şizofren :)

@22 May 2013 14:29 sen öyle san. adam ne olduğunun farkında. yazılımda öncelikli olarak aranan güvenli oluşudur, ardından diğerleri gelir.

@22 May 2013 14:29 Arkadaş şizofrenin ne anlama geldiğini biliyor mu merak ediyorum :S

Arkadaş bu "SESLE ARAMA ÖZELLİĞİ" gelmiş ama ne söylersem söyliyeyim anlaşılmadı diyor !!!!!!!

Her web sitesi farklı bir tarayıcı için optimize ediliyor hal böyle olunca bana bıkkınlık geliyor. Bir chrome kullanıcısı olarak Chrome dan nefret ediyorum ama sırf bu yüzden.

Arkadaşlar IE10'dan hızlı ve güvenli mi? Hayır seslerini duyuyorum. Google üzgünüm, karşında IE10 var...

Sürüm numarası ...1453...

Dün güncelledim.. bugün 94m güncellemesi geldi tekrar :)

Tek kötü yanı eğer yeni menü stilini disable yaptıysanız, zum tuşuyla copy-paste tuşları pembeleşiyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir