"Chrome dünyanın en popüler web tarayıcısı"

Google'ın Chrome hakkındaki açıklamaları, diğer tarayıcı devlerini kızdıracak...

"Chrome dünyanın en popüler web tarayıcısı"

Google, geliştirici konferansı Google I/O'nun ikinci gününde web tarayıcısı Chrome'un başarısını sıkça dile getirirken, onun dünyanın 1 numaralı tarayıcısı olduğunu iddia etti.

Chrome uygulamaları başkan yardımcısı Sundar Pichai, "tüm istatistiklere ve gördüğümüz her şeye göre Chrome, en popüler tarayıcı" derken web tarayıcısının 310 milyon kişi tarafından kullanıldığını, bu rakamın geçen seneki geliştirici konferansındakinin iki katı olduğunu söyledi. Pichai, Chrome tarayıcılarında günde 60 milyar kelime yazıldığı gibi ilginç istatistikler de verdi.

Web tarayıcısının başarısını daha da yukarı taşımak isteyen Google, Chrome'un Android sürümünden sonra onu iOS'a da taşıdı. iPad, iPhone ve iPod Touch'larda Safari web tarayıcısının yerini almayı düşünen Google, masaüstü Chrome'daki eşitleme ve paylaşım işlevlerinin aynısını iOS'ta da sunacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

sallayın bakalım.android de şu an lider dolphin.

Zor. Safari iOS gerçekten hepsinden iyi. Chrome iOS da buna dahil.

Bende chrome kullanıyorum ve çokta memnunum

Yaw chrome dandiriğin dandiriğininde dandiriği... by...

kullanıcı deneyimine ve yeniliğie bukadar açık olursanız ve tüm işletim sistemlerine (windows xp) dahil hizmet etmeyi amaç edinirseniz , kullanıcılar sizi böyle ödüllendirir

@30 Haz 2012 15:59 yerim.................................

evet su an için ios için chrome safariden daha iyi görünüyor performans olarak halen safarinin eline su dökemiyor fakat görsellik ve işlev olarak safariyi biraz geçmez ama cok olmaz ios 6 ile o fark da kapanacaktır. apple safarinin yerini chromea bırakmamak için elinden geleni yapacaktır ve yapmışta ios 6 betalardan bu anlaşılıyor

"..Chrome tarayıcılarında günde 60 milyar kelime yazıldığı gibi ilginç istatistikler de verdi.." izlendiğimizin göstergesimidir?

@30 Haz 2012 16:33 İnt. aleminden gizlilik bekliyorsan sana diyecek bişey yok :)

@30 Haz 2012 16:33 Arkadaşin 60 milyar keimenin hangisini takip edecekler ? Sanyede kim bilir kaç tane kelime yazılıyor binlerce belkide milyonlarca mantıklı olalım ya.Bence sadece bi sayaç, okadar kelimeyi kim takip eder ?

@REdbLACKI o kadarda sıyırmamıslardır :)

@REdbLACKI bence de diğer arkadaşlar gizlilik ten bahsediolarda her kelimeyi oturup kontrol edemezler bir sayaç gibi bir durum vardır ve önemli durumlarda kayıtlardan kontrol edilir o kişi. rtabiki gizliliğe önem verioruz diğer profesör arkadaş gizlilikten şikayet etmiş o chrome u bırakabilir, biz kullanmaya devam edicez :)

"Pichai, Chrome tarayıcılarında günde 60 milyar kelime yazıldığı gibi ilginç istatistikler de verdi." Gizliliğimiz güvence altındaysa bunu nasıl anlıyorlar? Çok geç olmadan başka tarayıcıya geçin gizliliğinizi koruyun.

Süper Hızlı Ya diğer Tarayıcalardan Kat kat Hızlı hemde.

@30 Haz 2012 17:42 indirme oranından ve kullanım istatistiklerini göndere işaret koyarsan ondan bilirler... cahil misin?

pek yaptıgım bişey yok internette, bir kaç haber sitesi falan filan, chrome ideal şimdilik , önceki sürümlerde donma, çökme sorunu filan vardıda yeni sürümlerle düzelttiler.

Gittiği her yerde kendini etiketler, yaptığı herşeyi sosyal ağlarda dosta düşmana duyurur, sonra da gelip "Google beni takip mi ediyor ?"...Google seni niye takip etsin, sen zaten gerekli herşeyi onlara veriyorsun

yazdıklarının kimselerce okunmayacağını sananlar da varmış? ey koca dünya ne büyüksün sen...

Google artık yüzsüzlüğü tamamen ele aldı. Apple seni iOS'ta istemiyor be Google efendi defol artık! Apple Safari'yi Android için yaptı mı? Hayır. O zaman sende defol git kendi işletim sistemin olan Android'de yayınla sadece Chrome'ni. 3. Jenerasyon iPad kullanıcısı olarak Google Maps dahil tüm google uygulamalarını tabletimden sildim.

google takip eder

gören de gizlilikten bahsedenleri devlet sırlarını taşıyan ajan sanacak,arkadaş google'ın işi bu bir kere, "her şeyi bulmak." adam ne yapsın senin özel dediğin "nbr, iyidir ya" tarzı mesajlarını ya da konuşmalarını. adamın işi zaten istatistik toplamak. bırakın bu "amerikanın oyunu" tarzı konuşmaları da hayattan zevk almaya bakın.

@01 Tem 2012 00:13 ha haa :) arkadaşım hakikaten iyi güldüm ya :) bizim gerzomat milletimiz kadar kendini fasulyeden nimet sanan başka millet yoktur herhalde :)

ilk çıktığında internet explorer 1.di sonra mozilla oldu şimdide chrome sanırım yeni bi uygulama chromeyi alt üst edebilir bakalım o uygulamanın sahibi kim olacak ;)

İnternet explorer yeni güncelleştirmelerinden sonra aşırı bir CPU harcaması yapmaya başladı. Gereğinden fazla eklenti var explorerda. Ancak Chrome gerçekten çok hızlı ve yardımcı bir program.

yahu ie 10 varken kıroma kim bakar ya aloo teh allam ya:)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir