Chrome'un Yeni Tasarımı İşte Böyle Olacak

Chrome kulanıyorsanız, yakında çok farklı bir tarayıcı görmeye hazırlanın! İşte bizi bekleyen yeni Chrome...

  • Zeynel A. Öztürk
Chrome'un Yeni Tasarımı İşte Böyle Olacak

Google, yıllardır pek dokunmadığı Chrome tasarımını çok farklı bir görünümle yenilemeye hazırlanıyor.

Chrome, on sene önce piyasaya sürüldüğünden bu yana "ikizkenar yamuk" şekilli sekmelerini koruyor. Chrome Canary'de ortaya çıkan yeni sekmeler ise oldukça farklı görünüyor. Etkin sekme, yuvarlak hatlarıyla öne çıkarken diğer sekmelerin birer çizgiyle birbirinden ayrıldığını görüyoruz. Bunların yanında yenilenen adres çubuğu, artık yuvarlanmış köşelere değil oval şekle sahip ve beyaz bir arka planın üzerinde duruyor. Görünümün Firefox'un 2013 ile 2017 arasında kullandığı Firefox Australis arayüzüne çok benzediğini söylemeden geçemeyeceğiz.

Ani tasarım değişiklikleri, popüler programlarda her zaman beklenen etkiyi oluşturmayabiliyor. 2015'te bir milyar kullanıcıyı geçen Chrome'un yenilikleri, muhtemelen aynı anda herkesi memnun edemeyecek ancak bu yenilikler, tarayıcının kullanımını kolaylaştırabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Artık çok geç. Yıllardan beridir Chrome'dan memnun olmasamda eklentiler yüzünden kullanmaya devam ediyordum. Ama dün kararım kesindi. Chrome'u kaldırıp, Opera kurdum. Baktım ki Opera'nın kendi eklentisi sayesinde bütün Chrome eklentileride kullanılıyormuş :) Artık hem hızlı, hem kaynak tüketmeyen, hem de alıştığım eklentileride kullanabildiğim bir tarayıcı var.

@rcelebi Bence doğru seçim. Eğer eski Operadaki(Chromiuma geçmeden önce) özelikleri de istersen Vivaldiye geçmeni öneririm. Mesela eskiden operada sekme gruplama gibi özellikler vardı. Operayı kuran adamlardan biri Opera Chromiuma geçtiği sıralarda, Operanın gidişatını beğenmeyip ayrılmış ve Vivaldi yapmış.

tasarımı değiştirirken güvenliği de arttırsalar bari.. izinsiz yapışan eklentilerden gına geldi. yapışması bir şey değil, kaldıramıyoruz.

resime göre cok buyuk fark yok gibi. Bakarız deneriz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play