Çin'de, Sadece 28 Saatte 10 Katlı Bir Bina Tamamen İnşa Edildi!

10 katlı bir binanın inşa edilmesi için günlerin ya da ayların gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Ama Çin'de inşa edilen bu 10 katlı bina için sadece 28 saat ve 45 dakika yeterli oldu.

Sadece 28 Saatte 10 Katlı Bir Bina İnşa Ettiler

Bir bina veya gökdelen inşa etmek için az zaman harcanan hikayelerle sık sık karşılaşırız. Ayrıntılı planlama, yeterli iş gücü ve tabii ki para gerektirir. İnşaatın tamamlanması genellikle günler, haftalar hatta aylar alır.

Çin'in Changsha şehrinde, 10 katlı bir konut binası sadece 28 saat ve 45 dakika içerisinde inşa edildi. Binanın geliştiricisi Broad Group, 13 Haziran'da YouTube kanalında tüm yapının nasıl dikildiğini gösteren yaklaşık beş dakikalık bir video paylaştı.

Bu kadar kısa sürede bir bina inşa etmenin insani veya teknolojik olarak nasıl mümkün olduğu sorulabilir. Bunun cevabı prefabrik yapı sistemlerinde yatıyor. New Atlas'ın 16 Haziran tarihli bir raporu, prefabrik binaların çok hızlı bir şekilde bir araya getirilmek üzere tasarlandığını söylüyor. Devasa konteynerlere benzeyen yapı modülleri, önce Broad Group'un fabrikasında üretiliyor ve kamyonlarla şantiyeye taşınıyor. Hemen ardından da bir araya getiriliyor.

Bu ilginç inşaat hikayesinin yayınlanan videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz...

BUILDING TEN STOREYS IN ONE DAY, BROAD Living BuildingBUILDING TEN STOREYS IN ONE DAY, BROAD Living Building
Standard container size, low cost transportation worldwide. Extremely simple onsite installation. Please contact us for details.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz