CNN Türk ve Samsung'dan Note için işbirliği!

Samsung ile anlaşan CNN Türk, yayınlarında bu sevilen cihazları kullanmaya başlıyor!

CNN Türk ve Samsung'dan Note için işbirliği!

CNN TÜRK habercilik anlayışı Samsung Galaxy Note 10.1 ile yeni bir boyuta taşınıyor. Artık tabletler yayıncılığın vazgeçilmez bir parçası. Bu doğrultuda yayın kuruluşlarının teknolojik gelişmelere ayak uydurması yayın kalitelerini arttırmak için bir gereklilik. Teknolojiyi yakından takip eden CNN TÜRK, Samsung ile yaptığı işbirliği çerçevesinde bu açıdan önemli bir adım attı. İşbirliği kapsamında CNN TÜRK ekran yüzleri ile Samsung teknolojisini kullanarak televizyon dünyasına farklı bir bakış açısı katacak.

Galaxy Note 10.1'in, "All Share Cast" özelliği ile yayına direkt olarak bağlanabilen CNN TÜRK ekran yüzleri, aynı zamanda "çoklu ekran" özelliğini de kullanarak Note ekranını ikiye bölerek, bir ekranda dünya haberlerini ve gündemini takip ederken diğer bir ekranda ise Türkiye'de ki haberleri, sosyal medyayı, ekonimiyi takip ederek gündemi CNN TÜRK ekranlarından izleyiciye aktaracak.

Bu imkanların yanısıra, değişken olan Türkiye gündemini ve ekonomisini hiç vakit kaybetmeden, Galaxy Note 10.1'in en önemli özelliklerinden S-Note'u kullanarak, haber ve işlenilen konularla ilgili grafiksel öğeleri kendileri oluşturup anında ekrana yansıtabilirken, geleneksel kalem kullanma alışkanlıklarını bir yana bırakarak daha hızlı ve interaktif bir not alma sistemi ile, dikkat çekilmesi gerekli olan tüm kareleri anında kolaylıkla canlı yayında izleyicelerle paylaşılabilmesi ile Galaxy Note 10.1'in dijital kalem teknolojisi S-Pen sayesinde canlı yayın dinamizmini ayakta tutacak.

CNN Türk ekran yüzlerine ne oldu?

Samsung Galaxy Note 10.1 ile tanışmalarının ardından, CNN TÜRK yüzlerinden Mesut Yar, Güven İslamoğlu, Bünyamin Sürmeli, Emin Çapa, Enver Aysever ve Nefise Karatay'ın program yapımcılarının rutin iş akışında farklar oluştu. Yapımcılar ise bu değişimi şaşkınlıkla anlattı.

CNN TÜRK ekran yüzlerindeki değişimi ve farkı izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

haha komik samsung ekranı ikiye bölmeyi de mi eklemiş? eskiden ios çakmasıydı şimdi microsoft özentisi+ios çakması oldu. yakışır samsunguma.

@24 Kas 2012 18:30 Klavye'yi bölmeyi ilk Jailbreak'çiler geliştirdi ayrıca biraz araştırırsanız Klavye bölme hemen hemen aynı zamanda aynı kişiler tarafından Android için de geliştirildi. Ama patent almadılar. Neden acaba (!)

1:00 daki klavyeyle ipad klavyesi arasındaki 7 farkı bulana ödül varmış

cnn türkte mi çalışsak ne note2+note10.1

samsung bu sahtelikte ve kopyecilikte ve özellikle hırsızlıkta üstüne yoktur. note..ya hala günceleme göndermedi..arızalı sakat romlarla milleti kandırıyor, PASİF SAMSUNG,,...wiindows kalemli ve 5.5 inç telefon çıkar bu samsungu boşuyalım. ZATEN SAMSUNGUN,,ANDOİD,İN VE GOOGLENİN OYUNCAĞI OLMUŞ ANDOİDÇİLER VE SAMSUNG TELEFONU KULLANANLAR...batsın yere samsung..inşallah bir sandy de senin için çıkarır yüce Allah..öyle bir sevinirizki,,3 gün gecesi ile oynarız. Allah,tan kork be..keşiş samsung,,8 ay geçti zte,ye çin malı telefona 4.1.2 versiyon çıkarıyor,note,kendi malına çıkarmıyor..rezilllikte üstünüze yok ...be samsung.. hata millette ki senin telefonunu alıyor.

@25 Kas 2012 02:54 sen ne havlıyorsun oradan ÇAKMA kullanıcı senin SAMSUNG NOTE kullanmadığın belli... mal mal yorum yazmışsın...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play