Çok özel bir Ferrari daha: İşte Ferrari J50

Ferrari, Japonya'daki 50. yılını kutlamak için sadece 10 adet üreteceği yeni canavarı Ferrari J50'yi tanıttı...

  • Levent Öztürk
Ferrari, Japonya'daki 50. yılını J50 ile kutluyor!

Ferrari'nin sınırlı üretim araçları sevdiği bilinen bir gerçek. En son aracı J50 de bunlardan biri.

Ferrari, yeni J50'den sadece 10 adet üretecek ve bu araç, Spider'ın 488 GTB sürümünü temel almakta. İsim, Japon piyasasını hedeflemesinden (J harfi) ve Ferrari'nin Japonya'daki ellinci yılını kutlamasından (50) gelmekte.

J50'nin, 1970'ler ve 1980'lerdeki üstü açılabilir modelleri hatırlatması amaçlanmakta ve ön ve arka kısımları J50'nin temel aldığı 488'i çok az miktarda anımsatmakta. Hatta aracın görünüş olarak LaFerrari Aperta'ya 488 Spider'dan daha fazla benzediği söylenebilir.

Görünüş açısından bakıldığında araçta daha pek çok ilginç detay bulunmakta. Araç, F4 gibi en iyi bazı Ferrari modellerini anımsatacak bir şekilde gövde üzerinde siyah bir ayırıcıya sahip. Radyatörler birbirlerine daha da yaklaştırılarak tamponun yeniden şekillendirilmesine imkan tanınmış. Motor kapağı daha da alçaltılmış halde ve bu da ön kısma oldukça etkileyici eğimler kazandırmakta. Aracın içerisinde de özel bir spor koltuk gibi bazı eşsiz parçalar bulunmakta.

Motor kısmında ise 4888 GTB'de olduğu gibi 3.9 litre turbecharge V8 bulunuyor. Ancak bu özel motor, 680 beygir gücü için ayarlanmış durumda.

Fotoğrafta görünen araç kırmızı ve siyah tonlarına sahip olsa da, her J50 alıcının isteğine göre farklı renklere sahip olabiliyor. Bu yüzden üretilecek olan 10 aracın da birbirinden farklı gözükeceği söylenebilir...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

onun jantlarını motor parçalarını biz yapıyoz işte :D

Sega`dan bu arabayı Outrun oyununa eklemesini bekliyoruz. :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play