Çok yakında: Nokia 5630 XpressMusic

XpressMusic serisine doymayanlara yeni bir Nokia daha: Maksimum müzik keyfi için 5630...

  • Halil Mollaoğlu
Daha fazla müzik: Nokia 5630 XpressMusic geliyor
Nokia 5630 XpressMusic: Say and Play.

Cep telefonu pazarının lideri Nokia, müzik odaklı cep telefonu serisini 5630 XpressMusic ile genişletiyor.

Bar tipi model tamamen müzik dinlemeye odaklı olarak geliştirildi: Özel tuşlar kullanıcıya müzik oynatıcısının rahatça kullanma imkanı veriyor. 5630 XpressMusic'in kutu içeriğinde 4 GB'lık bir bellek kartı var. Yuvasına uygun microSD kartları ise 16 GB'a kadar bulmak mümkün. Geleneksel 3,5 mm.lik kulaklıklar Nokia cep telefonuna takılabiliyor.

Ayrıca 5630 Nokia'nın Music Store hizmetine erişim sağlıyor. Yeni Nokia modeli kullanıcının belli şarkıların sesiyle komut vererek seçmesini ve oynatıcıyı başlatmasını mümkün kılıyor. Yeni fonksiyonun ismi "Say and Play".

5630'un donanımı arasında 3,2 Megapiksel kamera, N-Gage oyun platformu ve Series 60 işletim sistemine ait özellikler var. Müzik cep telefonu 2009'un ikinci çeyreğinde yaklaşık 199 Euro karşılığında (yurtdışı fiyatı) satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bo modelde güncel tüm bağlantı seçenekleri ,gps ve n-gage mevcut ,tabi bir de xpress music serilerinde kullanılan ses çipiyle daha net müzik dinleyebilirsiniz .

nokia dan bişey olmaz müzik konusunda ayrıca çok kalitesiz üretim yapıyor.

nokia müzik konusunda gerçekten iddalı telefonlar üretiyor bu model de onlardan biri ve simbian platformu da kullanan bu modelde n gage oyunaları oynanması büyük avantaj 4 gb kutu içinde geliyor ve 16 gb a kadar artırlılabiliyor 3.15 mp olması yetersiz kalmış özellikle sony ercson ve samsung 8 mp çıkarmaya başlamışken en azından 5 mp olabilirdi yutdışı fiyatı 400 ytl civarı ama ülkemize 850 tl den aşağı giriş yapacağını sanmıyorum.

Nokia müzik çalar telefon konusunda ne yaparsa yapsın Sony Ericsson'un Walkman telefonlarını geçemez bence.en iyisi Sony Ericsson.

Xpress Music Serisini çok beyeniyorum ancak çok pahalı..
O Gün Bi Teknoloji Marketinde Gördüm LG Dokunmatık Telefon 300 Liraydı..
Ben Niye Dokunmatik Varken Sadece Müzik Çalan Bir Makineyi Alıyım Ki..
Bluetooth Olan Her Telefon Güzeldir..
Radyo Değil Bu Her Dakka Müzik Dinlicen..
Çipi Olsa Ne Yazar..

Haberde belirtilmemiş ama bu telefonda WI-FI: Var, 802.11 b/g.
Ayrıca Nokia bu telefonda 600 MHz ARM 11 gibi daha hızlı bir işlemci kullanmış. Özellikleri gerçekten çok iyi bir telefon.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play