Creators Update, Xbox One'da Böyle Görünecek!

Windows 10 Creators Update'in Xbox One'da yapacağı önemli değişiklikler, videoda böyle göründü!

Oynat Xbox One Arayüzü Böyle Hızlanacak! Creators Update'in Xbox One arayüzünde yapacağı performans geliştirmesi, videoda böyle göründü!

Microsoft geçtiğimiz hafta Creators Update ile Xbox One'a gelecek yeniliklerin bazılarının detaylarından bahsetmişti.

Beklenen büyük güncellemenin Xbox One'a getireceği yenilikler arasında performans geliştirmeleri ve yeni arayüz öğeleri vardı. Xbox One'ın arayüzünde, özellikle oyun esnasında bazı menülerin açılması zaman alabiliyordu. Mesajlar, Başarılar, Ayarlar gibi sık kullanılan işlevlere ulaşmak yavaşlık nedeniyle sıkıntıya dönüşebiliyordu. Bu sorunlar, Redstone 2 olarak da bilinen Creators Update ile ortadan kalkacak. Nisan'da yayınlanması beklenen güncelleme, Xbox'a çoklu göreve yönelik önemli bazı geliştirmeler getirecek ve menüler, bu sayede çok daha hızlı çalışacak. Buna ilave olarak arayüzde yapılan değişiklikler, sık kullandığınız işlevlere daha kolay ulaşmanızı sağlayacak.

Bu yeni özellikler, Xbox Live üzerinde Qwik adıyla tanınan Mike Ybarra tarafından bir canlı yayında gösterildi. Xbox yöneticisi, yeni Guide menüsünü Xbox düğmesine basarak açıyor ve menünün neredeyse hemen açıldığı gözleniyor. Yeni arayüz, ekran kaydı ve ekran görüntüsü işlevlerine erişimi de kolaylaştırıyor. Gördüklerimizin önizleme sürümüne ait olduğunu, performansın final sürümde daha da iyi olabileceğini söyleyelim. Tabi, final sürüm için birkaç ay daha beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yazCHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir