Daha kısa olacak: The Last of Us 2. sezon bölüm sayısı açıklandı

The Last of Us dizisinin heyecanla beklenen ikinci sezonu, dizinin yaratıcılarından Craig Mazin'in açıklamasına göre ilk sezondan daha kısa olacak.

Daha kısa olacak: The Last of Us 2. sezon bölüm sayısı açıklandı

HBO'nun aynı isimli oyundan uyarlanan dizisi The Last of Us, izleyiciler tarafından oldukça beğenildi ve 2. sezon onayını çok kısa bir sürede aldı. Bilindiği üzere ilk sezon, serinin ilk oyununu konu alıyordu, ancak görünen o ki 2. sezonun devam oyununu işleyebilmesi için biraz daha zamana ihtiyacı olacak. Dolayısıyla dizinin ikinci sezonu ilkinden birkaç bölüm daha kısa olacak.

Dizinin yaratıcılarından Craig Mazin, Deadline'a verdiği röportajda The Last of Us Part II'nin hikayesinin tam olarak işlenmesinin en az iki, hatta belki de üç sezon süreceğini açıkladı. Mazin, yaptığı açıklamada; “Oyunun 2. bölümünden elde ettiğimiz hikaye materyalleri ilk oyundaki hikaye materyallerinden çok daha fazla, bu yüzden en başından beri yapmamız gereken şeylerden biri de bu hikayeyi sezonlar boyunca nasıl anlatacağımızı bulmaktı. Bunu yaparken, yapılması gereken şey doğal kırılma noktalarını bulmaktır. Biz, bu doğal kırılma noktasının yedi bölüm sonra geldiğini hissettik” diyor. Yani ikinci sezonun toplam 7 bölümden oluşacağını açıklamış oluyor.

Hayranlar için iyi haber şu ki, HBO henüz yeni sezonları onaylamamış olsa da Mazin daha fazla sezonun geleceğinden oldukça emin görünüyor. Zira Mazin, “2. sezon tamamlandıktan sonra geriye kalan hikayeyi bir sezonda nasıl anlatabileceğimizi bilmiyorum” diyerek bir nevi 3. sezonun onaylandığını işaret ediyor.

Yine de hayranların uzun bir süre beklemesi gerekiyor, zira The Last of Us'ın 2. sezonunun 2025'e kadar yayınlanması beklenmiyor. Şimdiye kadar, Abby rolünde Kaitlyn Dever, Dina rolünde Isabela Merced ve Isaac Dixon rolünü yeniden canlandıran Jeffrey Wright da dahil olmak üzere pek çok yeni oyuncunun adını duyduk. Bununla birlikte HBO, Mayıs ayında diziden iki fotoğraf paylaştı, ancak bunlar yeni karakterlerden hiçbirini göstermiyor.