Deniz aygırıyla selfie, ölümle sona erdi!

Selfie çekeyim derken ölenler kervanına, şimdi de yan, bir "deniz aygırı kurbanı" eklendi!

  • Levent Öztürk
Deniz aygırıyla selfie, ölümle sona erdi!
Ölen kişinin yüklediği videodan bir sahne...

Selfie çekme çılgınlığı büyüdükçe, insanların bu çekimleri eskiye göre daha cüretkar hale getirdikleri bir gerçek. İşte bu durum, artık ölüme kadar uzanabiliyor. Benzer olaylardan biri de, Çin'de selfie çeken birinin ve onu kurtarmaya çalışanın ölümüyle sona erdi.

Shanghaiist'in haberine göre bir kişi, Liaoning bölgesinde bulunan Yeshanko Vahşi Yaşam Hayvanat Bahçesi'ne gitti ve oradaki mors (deniz aygırı) ile selfie çekmeye karar verdi. Ayrıca söylenenlere göre bir de video çekti ve bu ziyareti sırasında en iyi çekimlerini WeChat'e yükledi. Hayvanat bahçesi ziyaretçilerinin bir ton veya daha fazla ağırlıklara ulaşabilen hayvanlara bu kadar kolay erişime nasıl sahip oldukları ise soru işareti.

Raporlara göre, birkaç selfie çekildikten sonra mors, adamı yakaladı ve yanındaki havuza attı. Boğulan adamı kurtarmak için bir hayvanat bahçesi görevlisi de havuza daldı ancak o da boğuldu.

Bazı kişiler hayvanın sadece oyun oynamak istediğini söylese de, hayvanların davranışlarının tutarsız olabildiği kesin. Shanghaiist'in söylediğine göre hayvanat bahçesi sorumluluğu üstlenmiş ve adamın ailesine yaklaşık olarak 137.000 dolar tazminat bedeli ödemiş durumda. Hayvanat bahçesi görevlisinin ailesine nasıl bir tazminat sunulduğu ise açıklanmış değil.

Her ne kadar insanlar, büyük hayvanlara yaklaşmamak konusunda sıklıkla uyarılsalar da, mutlaka bu uyarıları önemsemeyen birileri ortaya çıkıyor. İnsanlar, ayılar ile selfie çekmeye çalışarak, Colorado'da (ABD) bir parkın kapanmasına sebep olmuşlardı. Hatta bazı kişiler, buluşma sitesi profil fotoğrafı olarak kullanmak amacı ile kaplanlarla bile selfie çekmişlerdi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

''Boğulan adamı kurtarmak için bir hayvanat bahçesi görevlisi de havuza daldı ancak o da boğuldu.'' bu nedir ya. :D

00:11 çok mu gülüncüne gitti?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost