Dev cepleri tek elle tutmanızı sağlayan kılıf

iPhone 6 Plus gibi dev cepleri tutmayı beceremeyenlere, ilaç gibi bir kılıf geliyor!

Dev telefonları tek elle tutmanızı sağlayan kılıf!
Kendini "en iyi kılıf" olarak adlandırıyor.

Büyük ekranlı telefonlar, kendilerine has avantajlara sahip oldukları kadar, tek elle zor kavranmak gibi sorunlara da sahipler. Kyle Staebell'in KickStarter'da fon arayan yeni kılıfı ise phablet boyutlu iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note 4 için dahice bir çözüm getiriyor.

Staebell, büyük ekranlı telefonu tek elle tutarken, ekranın uzak bölümlerine ulaşabilmek için cihazı daha iyi kavrama ihtiyacı hissettiğini fark etmiş. iPhone 6 Plus ve Galaxy Note 4'e özel üretilen kılıf oldukça basit. Telefonun arka yüzünü saran bir çerçeve şeklindeki kılıf, bu sayede kullanıcıya onu sıkı biçimde kavrama olanağı sunuyor. Bu sırada başparmağınızın ulaşabileceği bölgeyi maksimuma çıkarmış oluyorsunuz.

3 boyutlu baskıyla elde edilen kılıfların iki farklı materyalden üretilen sürümleri bulunuyor. Bunlardan biri plastikten, diğeri bakır ve plastik karışımından oluşuyor. Kılıf, telefonun köşelerini de koruduğundan, düşmelerde yaşanabilecek kırılma olasılığını minimuma indirgiyor.

Kılıf için 29 dolar yatırımda bulunanlar siyah sürüme, 39 dolar yatıranlar ise bakır sürüme hediye olarak ulaşabiliyorlar. Projenin Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

steve jobs yaşasaydı piyasadaki tüm 5 inç ve üzeri ucube görünümlü telefonları ....... anladınız siz onu...

@24 Mar 2015 14:46 vazgeçin artık şu zırvalıktan o yaşasaydı bu hortlasaydı kim olursa olsun para kazanmak istemeyecek miydi? müşteri ne istiyorsa yapacak satacak para kazanacaklar, ticaretin kanunu mu değiştirecen? ,millet büyük istiyorsa büyük küçük istiyorsa küçük yapıyorlar işte,hangisi hoşuna gidiyorsa git onu al , ölüyü diriyi daha ne karıştırıyon?

@24 Mar 2015 17:17 Başka bir kullanıcıyım, cevap veriyorum. Steve Jobs önceden de açıkça karşı olduğu tek elle kullanılamayan telefonları yalnızca ticari olarak düşünüp yapabilirdi. Böyle yapıp rol çalan rakiplerinin önünü de baştan kesebilirdi ve android belki de bu kadar pazar payı elde edemezdi. Steve Jobs iş dünyasında çok farklı bir isimdi. İş dünyasından nefret ederdi ve bu iş dünyasını, hem de biraz da tüketicileri de hizaya getirecek kadar etkili olmayı başarmıştı. Tim Cook (veya iş dünyasından herhangi bir üst yönetici) ise Steve Jobs kadar etkili bir isim değil ve bu yüzden de hissedarların baskılarına boyun eğiyor. Yani, eğer Steve Jobs yaşasaydı değil iphone 6, 4" lik iphone 5 dahi olmazdı. Ha, 4" lik bir telefon belki olurdu ama telefonun kenar çerçeveleri küçültülerek yapılırdı. Peki ben Steve Jobs' u seviyor muyum? Hayır, müthiş gıcık oluyorum ama fikirlerini takdir ediyorum.

iPhone 6 Plus gibi dev cepler diye başlık atıyorsunuz. ondan daha büyük telefon yokmu piyasada ya da aynı boyutta ?

@24 Mar 2015 14:46 önce başlığın ne demek istediğini iyice kavrayın . ip6 + "gibi" diyor oradaki "gibi" ibaresinde büyük anlam var . önce okuduğunuzu anlayın

Lg g3'u tek elle kullaniyorum.

5 inch den büyük telefon hayatta kullanamam.

Bunlarin hepsi boş

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir