Dial-up internet bağlantısı geri döndü...

En son ne zaman dial-up kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Belki de geri dönüş için zaman geldi...

İnternette dial-up'a dönüş

Pek çok kişi için çevirmeli ağ kullanarak internete bağlanmak, gerilerde kalmış eski bir yöntem. Çoğumuz için bağlantı esnasında çıkan seslerin nostaljik anıları bile var. Fakat küresel kriz o neredeyse unuttuğumuz bağlantı seslerinin yeniden duyulmasına neden olmaya başladı. Pek çok kullanıcı, sadece daha ucuz olduğu için o eski ve kalitesiz bağlantı türüne geri dönmeye başladı.

ABD ve Avrupa'daki çevirmeli ağ abonelik satışlarının son aylarda 2 kat arttığı gözlemleniyor. Geniş bant internetten yeniden çevirmeli ağa dönen kullanıcı profili tahmin edebileceğiniz gibi pek de CHIP Online okuyucuları gibi teknolojiye ve yeniliklere meraklı değil. Sadece e-postalarını kontrol edip, Google'da ufak aramalar yapmak için internet bağlantısına ihtiyaç duyan bu kullanıcılar, kriz nedeniyle onlara lüks gelen geniş bant bağlantısını birer ikişer bırakmaya başladılar.

ABD'de faaliyet gösteren, NetZero ve Juno isimli iki farklı dial-up servisine sahip olan United Online, düzenlediği kampanyalar ile bir ailenin yılda 300 Dolar tasarruf edebileceğini söylüyor. CEO Mark Goldston, bu geri dönüşten mümkün olduğunca yararlanmak istediklerini, bu yüzden reklamalara bile tekrar başladıklarından söz ediyor...

Okuyucu Yorumları