Digicam ve HSDPA'lı Sony PSP-Phone mu geliyor

Hem telefon hem de oyun konsolu: Sony'nin bu enteresan bileşimi piyasaya sürülebilir...

  • Halil Mollaoğlu
Digicam ve HSDPA'lı Sony PSP-Phone mu geliyor?
Yatay format: Döndürülebilir ekran sayesinde konsol olarak da kullanılabilecek.

Yaklaşık bir seneden beri Sony'nin bir PSP-Phone üzerinde çalıştığı hakkında dedikodular çıkıyor. Biz de daha önce bu konuyla ilgili ilginç haberler yayınladık. Şimdiyse unwiredview.com sitesi cep telefonu konsolunun teknik özelliklerinin açıklandığı bir liste yayınladı.

Buna göre telefonun 4,3 inçlik ekranı 90 derece dönebiliyor ve böylece PlayStation Portable gibi kullanılabiliyor. Bu tasarımı 2007'de yayımlanmış olan ilk patent çizimleri de göstermişti. Donanımsal özellikler arasında 2 Megapiksel kamera, Bluetooth 2.0 ve bir web tarayıcı var. Telefon üç bant GSM, GPRS ve HSDPA frekansları ile çalışabilecek.

PSP-Phone'un, daha önceki dedikoduların aksine Sony Ericsson tarafından üretileceği söyleniyor. Ne zaman ve hangi fiyata piyasaya sürüleceği ise henüz belli değil. Sony bu konu hakkında şu ana kadar resmi bir açıklamada bulunmadı.

Bilgi için:
Sony Türkiye - 0212 327 39 00

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

eğerki sony telefonla psp yi birleştirirse istediği başarıyı yakalayamayabilir. gerek şarj açısından gerekse donanımları bir araya toplama açısından. hem zamanında bunu nokia zaten denedi ngage platformunda ama başarılı olamadı.

Ben şahsen tasarımı beğenmedim. Oyun telefonu değil de oyuncak telefon gibi olmuş. :)
Ama güzel haber. Rekabet iyidir.

bir psp kullanıcısı olarak heyecanla bekliyorum ...

buna da artık özel çanta alırız pek cebe girecek birşeye benzemiyor

PSP ye telefon özelliği gelirse PSP benim için oyun konsolu olmaktan çıkacak ve elimdeki fat PSP'im le sonuna kadar giderek yeni versiyonları almayacağım!...ama oyun konsolu olarak devam edecekse ilk alacaklardanım çünkü bu aleti elime ne zaman alsam iyi ki almışım diyorum...

NGage platformu N serisiyle devam etti oyunları çok güzel oldu ama öyle normal telefonda oynamak

Sen de yorum yaz