Dropbox'un Windows XP desteği bitiyor!

Bir popüler yazılım daha, Windows XP'ye verdiği desteği sonlandıracağını açıkladı!

  • Zeynel A. Öztürk
Dropbox'un Windows XP desteği bitiyor!

Resmi destek süresi çoktan biten Windows XP'ye hizmet vermeyi durduran yazılımların listesi giderek kabarıyor. XP kullanıcılarını üzecek olsa da popüler dosya depolama hizmeti Dropbox, masaüstü aracının 26 Haziran'dan indirilmeye sunulmayacağını, 29 Ağustos'tan itibaren ise masaüstü aracıyla oturum açılamayacağını ve oturumunuzun otomatik olarak sonlandırılacağını duyurdu.

Desteğin bitişi, Windows XP'de Drobpox'u web üzerinden kullanmanıza engel olmayacak; yalnızca dosyalarınızı otomatik olarak yedekleme işlevinden faydalanamayacaksınız. Dropbox, desteği sona erdirmesinin nedenini Windows XP'nin eskiliğine bağlarken yazılımının yeni sürümlerinin yeni işlevler, daha iyi performans, daha yüksek güvenlik gibi yeniliklerle geleceğini, bu yeniliklerin Windows XP'den daha yeni işletim sistemlerinde kullanılabildiğini söyledi.

Dropbox'un uyarısını dinlemeyen Windows XP kullanıcıları, elbette dosyalarını kaybetmeyecekler; bahsettiğimiz gibi yalnızca masaüstü aracının eşitleme işleminden mahrum kalacaklar.

Windows XP'nin 2016'nın ilk çeyreğinde tüm bilgisayarların yüzde 11'inde kullanıldığını öğrenmiştik. Windows 7 veya 8.1 kullanıyorsanız, ücretsiz yükseltme fırsatı sona ermeden (ertelenmezse önümüzdeki Temmuz'da bitecek) Windows 10'a geçmeyi düşünebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

xp canavar canavar on numara beş yıldız

XP kullanıcılarının da çok umurundadır(!).

Abi artık xp gibi hatta xp den daha iyi çalışan Windows 7 var. Olmadı Windows 10 çıktı. Tamam xp iyi bir sistem bir şey demiyorum amma velakin 100 sene de xp kullanacak halimiz yok.

Ben kullanırım :) Sen windows 7,,8,8.1,10 denilen saçmalıkları kullan.

Aman çok da umrumuzda. Dropbox kaybeder. Ben ve benim gibi windows Xp kullanıclarına hiç bir şey olmaz.

Çoğu konuda hala yeni kardeşlerinden çok daha iyi çalışmaktadır. Özellikle bellek yönetimi ve uygulama uyumluluğunu yakalayabilmiş bir sistem yok.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost