Dünyanın en ince 1 TB'lık sabit diski

Önde gelen sabit disk üreticisi, inceliğiyle şaşırtan 1TB'lık sabit diskini görücüye çıkardı!

Dünyanın en ince sabit diski!

Bir Western Digital firması olan hyperlink, "dünyanın en ince 1 TB sabit diskini" ürettiğini duyurdu.

OEM'lere, kanal bütünleştiricilere ve tüketicilere ince ve hafif sistemler, ince dizüstü bilgisayarlar için benzersiz bir depolama çözümünün yanı sıra ana akım dizüstü bilgisayarlar için endüstri standardı 9.5 mm sürücü yuvalarıyla uyumluluk imkanı sunan WD Blue sabit disk ailesi şimdi 7 mm yüksekliğinin içinde 320 GB ile 1 TB arası değişen kapasitelerle ince tasarım ve yüksek kapasiteyi bir araya getiren bir seçenek sunuyor.


WD'de müşteri depolama ürünleri Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Matt Rutledge'e göre, "Geniş içerik portföyleri olan kullanıcıların artık Ultrabook alırken ya da ince ve hafif bir dizüstü bilgisayara geçerken kapasiteden ödün vermesine gerek yok. Bu kompakt 1 TB sabit disk sistem imalatçılarına müşterilerini bir üst ürüne geçirme ve onlara ince tasarım ve yüksek kapasitenin aynı anda bulunduğu sistemler arasından seçim yaptırabilme imkanı sunuyor."

Masaüstü ve dizüstü platformlarda daha hızlı!

Intel Kapasite Pazarlama Müdürü Roger Bradford, "Intel hem masaüstü hem dizüstü platformlarda daha hızlı ve daha verimli performans gösterecek ve portatif sistemlerin yararına önemli kazançlar sağlayacak dördüncü nesil Intel Core işlemci ailesini (kod adı Haswell) piyasaya sürüyor. WD Blue 7 mm sabit disklerin piyasaya çıkmasıyla beraber depolama kapasitesinde Ultrabook, All-in-One ve diğer ince ve hafif PC kullanıcılarının bilgisayar deneyimlerini daha da zenginleştiren yeni bir seviyeye geçildi," dedi.

Acer Incorporated firmasında PC Global Operations BG Başkanı olan Tiffany Huang'a göre, "WD'nin 7 mm boydaki 1 TB kapasitesi ile beraber, Acer müşterileri şimdi her ki seçenekte de en iyiye sahip ve artık ince tasarımlı sistemlerin hafifliğiyle diğerlerinin yüksek depolama kapasitesi arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak".

"ASUS yeni ince çözümler geliştirdikçe, 7 mm 1 TB WD Blue sabit disk gibi güvenilir depolama çözümleriyle müşterilerimize ideal kapasiteyi sunma şansı elde ediyoruz," diyor Asus NB İş Birimi Genel Müdürü ve Kurumsal Başkan Yardımcısı S.Y. Shian. "WD geleneksel bir sabit diskin güvenilirlik ve veri koruma özelliklerini bozmaksızın, bugüne kadar ince ve hafif kişisel bilgisayarların sorunu olan kapasite sınırlarını ortadan kaldırdı."

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

ammman kırılmasın :)

her zaman hdd tercihim wd olmuştur sorunsuz ve güvenli .

ssd ucuzlasın

Neden hala mekanik disklerle uğraşıyorlar ki? Kağıt inceliğinde SSD yapsınlar, yada var olan SSD lerin fiyatını düşürseler :) sonuçta mekanik disklerin hız sınırı, belli. Bilgisayarlardaki en önemli dar boğaz da HDD dir.

e ssd var zaten

sanki 1 tb ssd var da tutturmuşlar ssd diye.

aferin çok lazımdı. ssd yi ucuzlatsanıza siz önce.

01:41 cahil ya

960 gb ssd ler var

Sen de yorum yaz