Dünyanın ilk Displayportlu anakartı

Displayport destekli anakartı ilk kim üretecek? sorusunun cevabı belli oldu: Asrock

  • Ongun Batuhan Altan
Dünyanın ilk Displayportlu anakartı

Ünlü anakart üreticisi Asrock, diğer üreticilerden önce davranarak dünyanın ilk Displayport arabirimini destekleyen AMD 780G + SB700 yongasetli ASRock A780FullDisplayPort isimli anakartını piyasaya sürdü.

AMD'nin en son teknolojileri destekleyen 780G çipsetiyle gelen anakart sahip olduğu güçlü dahili ekran kartı sayesinde pek çok oyunu uygun ayarlarla rahatlıkla oynatabilecek düzeyde.

512MB paylaşımlı bellek kullanan ekrankartın da kullanılan Displayport'u sayesinde kullanıcılarbilgisayarlarından monitörlerine görüntüleri yüksek kalitede aktarabileceler.

HDMI arabirimine oldukça benzeyen Displayport arabiminini farklı kılan ise bilgisayar monitörleri için özel olarak optimize edilmiş olması. Böylece kullanıcılar yüksek tanımlı içeriği çok az bir kayıpla monitörlerine aktarabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Display port u önce açıklasalardı daha iyi olmazmıydı ! bilmeyenler de olabilir haberi okur iken

ya benim anlamadığım chip neden en alttaki reklamda inadına "BU ürünü satın al" reklamı veriyor."benzer ürünleri satın al" yazmak zor mu?Bari sen yapma Chip.

CHIP:
Sizlere kolaylık olsun diye yapılan bir şey bu. Doğrudan ürünün satıldığı sayfaya götürüyor sizi... Tek bir ürün tanıtılıyorsa onun satıldığı sayfaya bağlantı vermek çok doğal açıkçası.

helal olsun chip,
yorumcuya cevap vermeniz çok güzel,
ciddi bir site

Displayport nedir? monitöründe displayport u desteklemesi gerekiyor mu?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play