Edge için JavaScript güncellemesi geliyor!

Büyük Windows 10 güncellemesiyle birlikte, Edge için önemli bir geliştirme daha geliyor!

  • Cenk Atlı
Edge için JavaScript güncellemesi geliyor!

Yazılım devi Microsoft, Edge tarayıcıda yer alan Chakra JavaScript bünyesinde kullanıma sunacağı yeni geliştirmelerin duyurusunu yaptı. Söz konusu geliştirmelerin önümüzdeki ay gelecek olan Windows 10 Yıllık Güncellemesi'nde yer alacağı belirtildi.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamada Chakra motoru için "kullanıcıların web deneyimi adına JavaScript'i daha hızlı bir hale getirmeyi ve Microsoft Edge'in tarayıcı deneyimini sürekli daha da geliştirmeyi" hedeflediklerini ifade etti.

Bu yeni geliştirmenin hafıza optimizasyonu ve gerçek zamanlı etkinlik işleyicileri gibi güncellemeri içerdiği belirtiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ne kadar güncelleme getirirse getirsin, o çöp tarayıcıyı kullanmam, kimse kullanmaz. My forever web browser for Opera <3

Firefox varken cidden gereksiz bir tarayıcı.

@25 Haziran 2016 16:45 kendi adına konuş genelleme yapma....

Yeni hali çok iyi olmuş. Chrome dan daha hızlı açılıyor firefox u çok eski yıllarda kullandım internet explorer a benziyordu opera zaten chrome motoru kullanıyor. Internet explorer ve edge çok iyi çalışıyor çünkü windows a entegrelenmiş olduğu için. Şuan bence edge çok iyi tarayıcı chrome daha youtube da çok sorun çıkarıyor bir video izleyemiyorum kafayı yiyorum yeniden başlatınca düzeliyor. Yani chrome da bazen youtube video su tam ekran olmuyor bu nasıl bir hatadır böyle. Html 5 e geçtiği için

Edge çıktığından beri tüm tarayıcılarla işim bitti. Eklentilerle zaten işim yoktu ama eklenti desteği gelince ne eksik bulacaklar çok merak ediyorum.

Bence EdGe daha olmamis. Guncellemeylede hepten batirirlar. Valismaz hale gelir gene

Mahkeme kararıyla kapatılan sitwlere vpn eklentisi yapamıyorsun chorme ve firefox onum için 1 numara

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost