Edge'i Windows 10'u yüklemeden deneyin!

Microsoft'un yeni web tarayıcısı, artık Windows 10'suz da denenebiliyor! İşte bunun yolu...

Edge'i Windows 10'u yüklemeden deneyin!

Microsoft'un yeni web tarayıcısı Edge, Windows 10'la birlikte geçen ay kullanıma sunulmuştu. Ancak Windows 10'a güncelleme şansı bulamadıysanız veya bunu yapmayı düşünmüyorsanız, Edge'i denemenin yeni bir yolu var.

Microsoft, bugün yaptığı bir duyuruyla Windows 10'un ücretsiz sanal makinelerini sunmaya başladığını, bu sanal makinelerin yeni Edge web tarayıcısıyla geldiğini söyledi. Firma, blog gönderisinde sanal makine oluşturma işini otomatiğe bağladığını, bu sayede platform güncellemelerinin daha hızlı sunulacağını bildirdi.

Windows 10'un sanal makine dosyaları, Windows'lu bilgisayarlarda Hyper-V 2012, VirtualBox ve VMware yoluyla çalıştırılabiliyor. Mac kullanıcıları ise Parallels, VirtualBox ve VMware'i kullanabiliyorlar. Linux kullanıcıları, yalnızca VirtualBox seçeneğine sahipler.

Microsoft, Edge'in Azure RemoteApp hizmetine yakın bir zamanda ekleneceğinin de haberini verdi. Bu arada yeni sanal makinelerin yalnızca 90 gün için sunulduğunu belirtmekte fayda var.

Windows 10'un sanal makine dosyalarını dev.modern.ie/tools/vms/windows/ adresinden indirebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Denencek bi yani varmi ?

İ.e den farkı yok yine aynı takılmalar yine aynı donmalar. Yada bende öyle bilemedim

sanal makine le edge performansı anlaşılmaz verimli olmaz sadece arabirimi görürsün, ms edge güveniyorsa ios mac os, android ve eski ms platformlarına kurulabilir versiyon dağıtsın kim nekadar kulanıma ulaşıyor bakalım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir