Efsane şirket Atari, ortağıyla geri dönüyor!

Yanına sağlam bir ortak bulan efsane şirket Atari, çok farklı bir alana adım atıyor!

Efsane şirket Atari, ortağıyla geri dönüyor!

Bir dönemin efsane şirketi Atari, Nesnelerin İnterneti'ne adım atıyor. Fransız küresel iletişim servis sağlayıcısı SIGFOX ile kurulan bir ortaklık, Atari'nin bu yılın ilerleyen dönemlerinde bağlantılı cihazlar sunacağı anlamına gelmekte.

Atari ve SIGFOX'un tam olarak ne planladıkları halen belirgin değil. Firmalar ortaklıklarını bir basın açıklaması ile duyurmuş olmalarına rağmen, bu ortaklıktan ortaya ne çıkacağı açıklanmadı. Konu hakkında verilen tek ipucu ise, ilk ürünlerin "ev, ev hayvanları, yaşam ve güvenlik" kategorilerine gireceği.

Tabii ki bu, Atari'nin oyun dışındaki alanlara ilk ilgisi değil. 2014 yılında da firmanın giyilebilir teknoloji üretmeye başlayacağı konusunda söylentiler ortaya çıkmıştı. O sırada firmanın yaptığı bir basın açıklaması, "dijital çağda başarılı olabilmek için, dünyaca ünlü firmanın işini ve markalarını mobil ve online oyun platformlarına ve tamamen yeni eğlence marketlerine genişlemesi gerektiğini" söylemekteydi.

SIGFOX şu anda 18 ülkede çalışmakta ve ağında 7 milyon cihaz bulunuyor. Firmanın hedefi ise, "milyarlarca nesne arasında kesintisiz bir bağlantı sağlamak" olarak açıklanmakta.

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence ateri nintendo gibi oyunlarının daha gelişmiş versiyonlarını pc ps ve xbox için çıkarıp satabilir. Milyonlarca hayranı var baya para kazanır.

@05 Haziran 2016 21:51 Türkiye dışındaki ülkelerde kazanır evet. Bu ülkede maalesef korsan sürümleri oynanır. Ülkede elini çarpsan hırsıza denk geliyor artık!

@06 Haziran 2016 10:04 gelirin belli olduğu ülkede bir oyuna 200? isterseniz korsana yol açarsınız.ha diyeceksin ki sen korsancısın.pc de online oyun dışında oynamam.konsolda oynarım.konsolda da verip parasını birkaç oyunda olsa alıyorum ama herkesin aynı gucu yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir