Elveda Samsung!

Teknoloji devi Samsung bir daha bu kategoride üretim yapmayacak... Sürpriz Galaxy ise çöpe gidiyor!

Elveda Samsung!

Samsung, Ativ One 5 Style masa üstü bilgisayarını tanıtalı daha henüz bir hafta geçmişken hiç beklenmedik bir karar aldı: Firma bundan böyle masa üstü bilgisayar kategorisinde ürün vermeyeceğini açıkladı. Firmanın bu kararı almasında, bilgisayar pazarındaki değişimin ve PC satışlarındaki düşüşün etkili olduğu belirtiliyor.

Firmadan gelen açıklamada bundan böyle yüksek gelir getiren akıllı telefon, tablet ve diz üstü bilgisayar pazarına daha fazla ağırlık vermek istedikleri belirtiliyor. The Korea Times gazetesine açıklamalarda bulunan bir Samsung yetkilisiyse, firma kaynaklarını gelir getiren alanlara kaydırmak için doğru zamanı seçtiklerini belirtti: "Tabletler, all-in-one bilgisayarlar ve karma PC'ler firmamızın şu an eğildiği kategoriler. Samsung, kar getiren kategorilere yönelerek PC bölümünü yeniden yapılandırmaya devam edecek."

Firmanın yeni bir masa üstü PC'nin tanıtımını yapmasının üzerinden henüz bir hafta geçmişken böyle bir karar almasının şaşkınlık yarattığını söyleyebiliriz. Kimi sektör analistlerinin firmanın " Galaxy S4 PC" gibi bir bilgisayar üretebileceğini iddia ettiği bir sırada gelen karar bu yöndeki tüm umutları boşa çıkarmış durumda.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

öyle bir anlatıyosunuz ki sanki samsung iflas ediyor.

@25 Haz 2013 19:34 Bende Elvda'yı okuyunca noluyoz dedim irkildim

imac satmıyor mu diyecekler. fiyatı uygun olsa dizüstünden çok imac satar.

her işte samsung un el ivar desktop pc dede olmasın artık

Samsung artık gözünü hırs bürümüş ve işi gücü en çok nasıl para kazanabilirim olan bir firma oldu gibi geliyor bana, özellikle izlediği şu tablet ve telefon politikasıyla. Önceden daha çok teknoloji adına çalışan bir firmaydı bence, şu anda insanları kandıran tekelci bir firma oluyor gibi ama hayırlısı.

@25 Haz 2013 20:34 Kardeş bunlarun hepsi aynı, sende olsan aynısını yapardın. Dünyada işler böyle yürüyor.

@emrah8267 donanımların 4 katını masaüstü yapma şansın var,

@emrah8267 masaüstü bilgisaar oyunları hiç bir zaman bitmez

arkadaşlar bazı bilgisiz arkadaşlarıun saçma yorumlar yaptıgını gordum :) 16gb ramler 4-5 gb ekran kartları demiş. Laptoplardaki ekran kartı 1.5 tb da olsa profesyonel grafik kartlarının gücüne ulaşamaz.

@26 Haz 2013 01:17 Orta veya Üst seviye bir masaüstü bilgisayarın karşısına hiç oturmamış insanlara aradaki farkı anlatamazsın. O yorumları yapanlar masaüstü bilgisayarları internet cafe' de gördükleri pc'lerden ibaret sanıyorlar. Küçük ekranlı ve yetersiz performansa sahip fakat taşınabilir platformlar Büyük ekranlı, güçlü donanıma sahip fakat sabit olan masaüstü pc'leri her geçen gün piyasadan siliyor. ACI AMA GERÇEK BU

Samsung masaüstü bilgisayar mı üretiyordu bugüne kadar ? Hiç haberimiz yoktu .Ayıp ettik biraz .....

İaptop sever olarak şunu söyliyeyim, hiçbir laptop masaüstülerin grafik programlarındaki perfromansını yakalayamaz. Ayrıca baız komutlarda laptoplarda deaktifdir,çalıştırılamaz.

Masaüstünde oyun oynamak her zaman daha eğlenceli, ama samsung bırakırsa bıraksın bir sürü marka var zaten :)

@emrah8267 bir dizüstü bilgisayar i7 işlemciye sahip olsada yeterli soğutmayı sağlamadığı için referans değerlerinin çok altında performans sağlıyor. Ekran kartında da durum farklı değil ve diğer tüm donanımları da soğutamıyorsanız kucağınızda KIZGIN BİR TUĞLA ile çalışıyorsanız sadece kendinizi avutursunuz.

duyan görende grafik uzmanı sanar sizi. animasyon film mi yapıyorsunuz render ile mi çalışıyosunuz. en fazla photoshop kullanıyorsunuz hangi grafik programından bahsediyorsunuz??? ayrıca ben cod3,bf3 ve crysis 3 hepsini akıcı bi şekilde gayet güzel grafiklerle 2 gb ekran kartı ile oynuyorum. kimsede 24 saat oyun oynamaz bi oyun için masaüstüne bağlı kalmak anlamsız. illede oyun isteyen konsol alsın grafiğinde oyununda kralı konsoldur

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir