En çok beğenilen 5 Torrent istemcisi

Pitstop sitesinin yaptığı araştırmaya göre uTorrent her 20 bilgisayarın birinde yüklü...

  • Halil Mollaoğlu
En çok beğenilen 5 Torrent istemcisi

µTorrent her yirmi bilgisayarın birinde yüklü ve bu şekilde Azureus'tan üç kat fazla kullanılmış oluyor. Bu sonuca ulaşan ise Online-Virüs-Tarayıcı sitesi PC Pitstop.

PC Pitstop bir milyondan fazla bilgisayardaki kurulu programların kaydını tuttu. Buna göre Pitstop ziyaretçilerin %5.56'sı µTorrent kullanıyor. En popüler dosya paylaşım yazılımı ise %18 ile Limewire.

CHIP Online'ın Yorumu:
Pitstop bilgilerinin doğrulundan şüphe edilmeli. İlk önce kurulu programlar onların gerçektende kullanıldığının kanıtı değildir ve ikinci olarak bu veriler sadece Pitstop ziyaretçilerinin davranışlarını gösteriyor. Yine de: sayılar bir trend ölçer verisi olabilecek nitelikte.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

En güzeli kullandığım DAm(download acc. manager)

Free modda 5 server modunda
Pro modunda 10 server ı geçebiliyor

İnternette yazın gündüz yavaş oduğu sıralarda 110 Kb/sn download a ulaşmıştım:)

Bende u torrent kullanıyorum. Küçük ama çok hızlı.

utorrent istemciler içerisinde rakipsiz bence son derece tasarrruflu sistem kaynaklarını kullanıyor

Tabiki LimeWire. Hem basit hem kullanışlı..

Azureus'dan gerisi yalan =) Azureus'daki Plug-in mimarisi Utorrent'de yok maalesef.

Emule'den başkasını tanımam.Gerekli port ayarlarını modeminizden yaptığınız anda yazılım gerçektende hem arama sonuçları olarak hemde indirme hızı olarak harikalar yaratıyor.
Evde kullanmış olduğum adsl bağlantımın 4096/1024 olduğunuda hesaba katarsak gerisini siz düşünün.
Fakat doğrusunu söylemek gerekirse artık ne bu hıza ne de emule' ye çok fazla ihtiyacım yok.Çünkü artık indirecek bir şeyler bulmakta zorlanıyorum neredeyse internetin bi kopyası benim pc de var :)))
Saygılarımla

İndirdiklerimin çoğunluğunu utorrent ve limewire'dan indirdim.emule hiç işime yaramadı.Şimdilerde bittorent kullanıyorum.O da çok hızlı.utorrent büyük dosyaları zor indiriyor.fakat limewiredan bol bol film indrmiştim.torrentlardan daha çok müzik indiriyorum.

işin gerçeği mp3 için Limewire ve Ares,Film ve Programlar ve İSO'lar için UTorrent programı aynı işi 1/2 mb. ile yapabilecekken neden boşuna daha fazlasını yükleyeyim.

Ben de uTorrent diyorum. BitComet, Azureus, LimeWire gibi yazılımları kullandım. Ama hepsindeki ortak hatayı söyleyeyim: Sistemi düzgün kullanmıyorlar. Günümüzde birçok program ilk amacından saparak gereksiz onlarca özellikle şişiriliyor. Bana göre bir program en önce sistemi minimum kullanarak işini yapabilmeli. uTorrent yaklaşık 200KB boyutuyla bunu hakediyor. Diğerlerinin Megabaytlarca dosyayla yaptığı işi tek bir dosya ile yapıyor. Çalıştırmak istediğin zaman da hemen çalışıyor. Ne gözüne gözüne açılış ekranı sokuyor, ne de ıvır zıvır reklamlar.

Şu torrentlerin soyu tükenmedi mi hala? Torrent kullanmayalı uzun zaman oluyor. Torrent gibi paylaşım programları hiç güvenli değil ayrıca genellikle çok yavaş... Ben usenet kullanıyorum. Bu sistem internette bir devrim adeta. Ben bu sisteme "internetin merkezi" diyorum. Ne ararsan var. Tabi bu sistem çok güvenli diyemem ama şuan internette daha iyisi yok. Bunun aksini söyleyebilecek arkadaş olacağını sanmıyorum.Eğer ilginizi çekiyorsa kesinlikle araştırın.Daha da ilginizi çekebilir. Ancak şunu unutmamak gerekir, bu sistemi kullanmak için bir servis sağlayıcısına üye olmalısınız. Üyelik ücretli tabi. Çok iyi ve ucuz servis sağlayıcısı da var tabi. Bunları bulmak gerçekten işgence gibi. Biri Astraweb diğeri Triton. En hesaplısı Triton. Ayrıca en ucuzu da. İlk ay 1 dolar, diğer aylar 8.99 dolar ödüyorsunuz. Ayrıca dosyaların toplandığı siteler de var. Bazıları paralı bazıları ücretsiz. Daha detayına girsem konu uzadıkça uzayacağa benziyor. Chip bu konuyu dergisine aktarırsa daha çok kişinin ilgisini çekeceğini düşünüyorum... Saygılarımla....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play