ESET'in kimlik doğrulama uygulaması geldi!

ESET'in bankacılık işlemleri gibi önemli işlemlerde güvenliği artıran uygulaması artık Türkiye'de!

ESET'in kimlik doğrulama uygulaması Türkiye'de!
Alev Akkoyunlu

ESET, mobil cihazlardan şirket dosyalarına güvenli erişimi sağlayan yeni bir uygulamayı devreye soktu. ESET Secure Authentication uygulaması, tıpkı online bankacılık işlemlerindeki gibi cep telefonuna şifre göndererek, şirket ağına girişin doğrulanmasını talep ediyor.

Herhangi bir ortamdan mobil cihazlarla, kurum ağlarına ve dosyalarına ulaşabiliyor olmak giderek daha büyük önem kazanıyor. Hem şirketler hem de çalışanlar açısından büyük kolaylık sunan bu durum, güvenlik konusundaki önlemleri sıklaştırmayı da beraberinde getiriyor. Bu konudaki ihtiyaca odaklanan ESET; dizüstü PC, tablet ya da akıllı telefonlardan şirket ağlarına güvenli erişim sağlayan ESET Secure Authentication uygulamasını geliştirdi.

Tek seferlik şifre

ESET Secure Authentication, yüksek güvenlikli mobil, çift faktör ve tek sefer şifreli bir  kimlik doğrulama uygulaması. Kimlik doğrulama sürecinde, ad/şifre kullanımına yeni bir güvenlik katmanı ekleyen bu yazılım, çift katmanlı parola doğrulaması istiyor. Yani online bankacılık işlemlerindeki gibi cep telefonuna şifre göndererek, şirket ağına girişin doğrulanmasını talep ediyor. ESET Secure Authentication; iPhone, Android, BlackBerry, Windows Phone 7 ve 8, Windows Mobile ve J2ME-bazlı telefonlar ile çalışıyor.

KOBİ'ler için ideal

Uygulamayı değerlendiren ESET Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Alev Akkoyunlu, "ESET Secure Authentication, çift faktör kimlik doğrulama konusunda yüksek düzeyde güvenlik talep eden ancak yüksek maliyetli donanıma yatırım yapmak istemeyen küçük ve orta boyutlu işletmeler için ideal bir çözüm" açıklamasını yaptı.

Bu yılın başında ilk kez Kuzey Amerika'da uygulamaya alınan ESET Secure Authentication, Türkiye'de kullanılabilir ve Google Play Store'dan indirilebilir durumda.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu güvenlik programının ismini görünce aklıma Suriye'nin diktatörü geliyor.Bence şirket isimini yenileştirme yoluna gitmeli.

@10 Tem 2013 21:01 o fimanın markası ESET...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play