Eşinin hamile olduğunu Fitbit'ten öğrendi!

Eşinin hamile olduğunu, popüler akıllı bilekliklerden Fitbit sayesinde böyle öğrendi!

  • Ercan Uğurlu
Eşinin hamile olduğunu Fitbit'ten öğrendi!

Reddit kullanıcılarından David Trinidad'in başından Fitbiit'le ilgili çok ilginç bir olay geçmiş. Eşinin kolundaki Fitbit'e göz attığında kalp atışlarının normalden yüksek olduğunu gören Trinidad, konuyla ilgili Reddit'te bir yazı paylaşmış: "Eşimin kalp atışlarının normalden yüksek olduğunu gördüğümde sensörde bir sorun olduğunu düşündüm; cihazı kalibre etmeyi ve sıfırlamayı denedim fakat herhangi bir değişiklik olmadı. Ayrıca ürünü değiştirmek için müşteri hizmetleriyle de görüştüm," diyerek açtığı konu, sonradan ortaya çıkan gerçekle Fitbit'e farklı bir özellik kazandırmış olabilir.

Bir başka Reddit kullanıcısının, Trinidad'ın mesajını görüp cevap yazmasıyla konu çok geçmeden açıklığa kavuşmuş. Kullanıcının, "Eşinizin kalp atışlarının normalden yüksek seyretmesinin sebebini, stresli günlerden geçmesi veya hamile olması oluşturuyor olabilir," diyerek yazdığı mesajla kafasında ampul yanan Trinidad, hemen akabinde gittikleri doktordan da eşinin hamile olduğunu öğrenmiş. Böylece Fitbit gibi diğer akıllı bilekliklerin de hanımlara ek bir özellik daha sunduğu ortaya çıkmış oluyor.

David Trinidad ve eşi, bu olayın ardından @BabyFitbit adında Twitter ve Instagram hesabı  açmayı da ihmal etmemiş. Mutlu çift, bebekleriyle ilgili bilgileri bu hesaplardan paylaşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Ben şu an kullandığım bir bileklikten bahsetmek istiyorum. Hesvit S3 modeli birçok özelliği bünyesinde barındıran bir model. Sadece adım ölçmeyip bunun yanında uyku takibi, tahmini bilek sıcaklığı ve nemini, yüksekliğe bağlı olarak mmHg basınç değerini, harcadığınız tahmini kaloriyi ve katettiğiniz mesafeyi de ölçebiliyor. Son olarak konuyla alakalı özelliğini de belirteyim. Menstrüasyon döngüsü takibi. Bayan kullanıcı olarak bilekliğe adet tarihini girdiğinizde size tahmini veriler gösteriyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost