F1 takımlarının en büyük yardımcısı: Laptop

İstanbul Grand Prix'i öncesinde, Williams takımının bilgisayarlardan aldığı desteği inceledik.

PC'lerin işletim gereksinimleri

PC'lerin işletim gereksinimleri
Yarış öncesinde her şeyin yolunda olduğunu görmek şart.

Williams, yüzde 80'i tasarım, imalat ve yarış faaliyetlerinde çalışan yaklaşık 500 kişiyi istihdam ediyor. F1, ağırlıklı olarak yeniliklere ve geliştirmeye odaklanan, bu konulara büyük yatırım yapılan, bilgi teknolojisine son derece bağımlı, veri ve bilgi işlem süreçleri yoğun bir iş alanı. Williams, yaklaşık 130 dizüstü ve 270 masaüstü bilgisayardan oluşan, sayıları 400'e yaklaşan iş istasyonları için Lenovo'dan yüksek performans ve güvenilir bilgisayar desteği istiyor.

Sadece yarış araçları tasarlayan ve üreten Williams, bu açıdan F1 dünyasında tek isim. Ticari bir kuruluş olan Williams, stratejik kaynak dağıtımı konusunda karar verirken bütün ticari kuruluşların karşı karşıya kaldığı şu soruyla karşılaşıyor: Temel misyonumuzu destekleyecek en yüksek getiriyi sağlamak için bilişim teknolojisine ayrılan kaynakları nereye yatırmalıyız?

Lenovo bilgisayar teknolojisi ise, bu "odak noktası" için kendi kendini yönetebilen bilgisayar çözümleri yaratarak Williams'a destek veriyor. Bu çözümler; talepkar, yüksek sıcaklıklarda, rekabetçi, görünürlüğü fazla ve verilerin yoğun olduğu koşullarda yüksek performans sergileyebiliyor. AT&T Williams takımının, doğal olarak Bilişim Teknoloisine değil, yarışlara odaklanması gerekli. Lenovo da, Williams F1'in bilgisayar teknolojisi için karşılamak zorunda olduğu genel giderleri azaltmakla yükümlü.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir