Facebook, haber kaynağı spam'ını çözüyor!

Facebook'un haber kaynağında herkesin canını sıkan bu büyük sorun, nihayet ortadan kalkıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, haber kaynağı spam'ını çözüyor!

Facebook kullanıcılarının önemli bir bölümü, haber kaynağında art arda görüntülenen, tıklanmak için ilginç yollar arayan "düşük kaliteli" gönderilerden şikayetçiler. Sosyal dev ise şu sıralar sorunu çözme konusunda önemli adımlar atıyor.

Facebook, bu tür gönderilerin dağıtımını azaltmayı başarmış görünüyor. Sosyal ağ, kullanıcılar tarafından işaretlenen bu tür gönderilerde bir uyarı gösteriyor. Facebook yazılım mühendisi Erich Owens ve bilim adamı Udi Weinsberg, yaptıkları duyuruda Facebook'tan herhangi bir gönderiyi kaldırmadıklarını ve gönderilerin doğruluğunun firma tarafından kontrol edilmediğini vurguluyor.

Ancak Facebook kullanıcıları, sözkonusu gönderileri işaretlediklerinde bu gönderileri başkalarının haber kaynağından kaldırarak sosyal ağı, olması gerektiği haline geri döndürüyor. Zaten Facebook da haber kaynağının amacının arkadaşlarınızı ve önem verdiğiniz konuları takip etmek olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Facebooktaki en büyük sorun sapıkların mesaj kutusuna olan eğilimleri..bayanlar mesajı kapatamıyorlar çünki mesaj kapatmayı facebook kapatmış..inanılmaz derecede evli bekar kadınlara sapıkça mesajlar gönderiliyor...

@22 Oca 2015 17:41 Sadece facebook mu. vat sap ne ? Bütün sapların toplanma yeri haline gelmedi mi. mark nereye el atsa saplar toplanıyor. Neden? Parayı saplar ve saplar için hazırlanan reklamlardan kazanıyorlar...

Sen de yorum yaz