Facebook, "sosyal arama" üzerinde çalışıyor

Facebook'un üzerinde çalıştığı iddia edilen yenilik ne; ne işe yarayacak? Cevap içeride...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, "sosyal arama" üzerinde çalışıyor

Facebook'un bazı mobil sağlayıcılarla "sosyal arama" adında bir hizmet üzerinde anlaştığı ortaya çıktı. İlk olarak Fransız hizmet sağlayıcısı Orange ile sunulacak hizmetin arkadaşınızın numarasını bilmeden onu aramanıza izin vereceği söyleniyor.

Sosyal arama hizmeti, TechCrunch'un haberine göre Facebook'un cep telefonu uygulamasından ve masaüstünden aramaya yapmaya izin verecek. Arama için karşı tarafın telefon numarasına ihtiyacınız olmayacak. Hizmetin 2013 yazında Fransa'da kullanıma açılması bekleniyor. Sosyal aramanın Fransa'nın ardından Orange'ın hizmet verdiği diğer ülkelerde de kullanıma sunulması olası.

Facebook'un bu yeni arama işlevini uluslararası olarak sunup sunmayacağı ise bilinmiyor. Bunun yanında sesli arama özelliğinin Facebook kullanıcıları tarafından nasıl karşılanacağı da merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

biraz kötü olabilir çünkü aranmak istenen kişi arayan kişinin ona ulaşmasını istemeyebilir veya sapıklık/şantaj/tehtit vs. gibi durumlarda neler yapılacağı hakkında yeterli bilgilendirme yapılmalı veyahut bu tür olaylara karşı bir takım önlem alınmalı tarafındayım

gelecekle ilgili düşüncelerimde vardı. eğer doğruysa artık servis sağlayıcılar yakın gelecekte sadece internet tabanlı servis hizmeti verecek yani artık telefon üzerinden konuşmak sadece internete bağlanarak konuşmak olacak

avantajlı olabilir tonla kazan ile daha çok puan kazanırsınız... :)

bence öle her kafasına göre arıyamaz kişinin önce facebookda online olması gerekir kendini ofline alırsa gizliye alırsa göremez 2. si kişinin oanda facebook da olması lazım 2. kişinin telefonun internete bbaglı olması lazım 4. cüsüde aramalarda izin verilecek kişilierin listesi olur bunların dışında kimse arıyamaz bu şekilde sunulursa çok popüler olur artık kontür yada faturalı hatlar yerine facebook üzerinden internetimiz sayesinde viber fring gibi yazılımlar gibi konuşabilirir ve kontür yükleme yada fatura ödeme gibi sorunumuz olmaz net üzerinden konuş konuşa bildigin kadar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play