Facebook'un 15 başarısızlığı!

Facebook çok büyük, başarılı bir şirket ama bazen o da yanılabiliyor! İşte işe yaramayan 15 fikir...

Deal, Questions ve diğer başarısızlıklar

Deal, Questions ve diğer başarısızlıklar

4. Deal: Groupon'un bir klonu olarak  2010'da ortaya çıkan Deal'ın sonu sadece 4 ay sonra geldi.

5. Questions: 2010'da Quora'yı kopyalayan soru sorma ve cevap bulma işlevi, Ekim 2012'de başarısızlığını kabul ederek kapandı.

6. Project Spartan: Facebook, bu projeyle Apple'ın App Store'una bir alternatif oluşturmak istemişti. 2011 ortalarında duyurulan hizmet, HTML5 tabanlı uygulamaları satın almaya izin veriyordu. Mark Zuckerberg, Ağustos 2012'de HTML5'i tercih etmekle "şimdiye kadarki en büyük hatayı yaptıklarını" kabul etti.

7. Mobile Ad Network: 2012'de duyurulan bu özellik, şirketlerin uygulamalarda reklam göstermesine izin verecekti. Ancak Aralık ayında iptal edildi.

8. Places: Foursquare'in yükselişini durdurmak için ortaya çıkarılan Places, 2011'de öldü. Facebook onu Aralık 2012'te tekrar diriltmeye çalıştıysa da, pek başarılı olamadı. Hizmet şu an "Nearby" (Yakındakiler) adı altında hortlatılmış bir deney olarak yaşamını sürdürüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Kayıt olmak için eposta adresi isteyen bir servis nasıl olur da eposta servisi vermeye kalkar zaten hiç anlayamamıştım. Kişi: Pardon 1 adet eposta adresi alacaktım. FB: Tabiki hemen verelim, sizin eposta adresiniz nedir? Kişi: Kardeşim ben eposta adresi alacağım sen bana eposta adresi soruyorsun? FB: Evet eposta adresi almanız için eposta adresinizi belirtmelisiniz. Kişi: Neyse tamam, kalsın... Sanırım yanlış geldim...

@04 Mar 2014 05:11 Diyecek bişey yok arkadaş facebook'u sadece posta için kullanıyor

Facebook bir mühendislik yada tasarım harikası değil. Facebook'u bu denli popüler yapan şey doğru şirket yönetimi ve başarılı reklamlar. Yoksa facebooktan daha pratik ve daha güzel tonla adını bilmediğimiz sosyal medya siyesi var.

Facebook un kendi fiyasko

15! bi resim göstermeyi bile beceremeyen çatır çatır crysis 2 oynatan bilgisayarı bile kasan bir siteden bahsediyoruz başlıbaşına başarısız daha iyi bir tanım gibi.... chip online`a not: dürtme özeliği msn messanger`dan arak!

Dürtme yanlış anlaşılmalara mahal verebildiği için kullanmıyorum. Gerekli durumlarda mesaj sistemini kullanıyorum. Daha iyi oluyor.

facebook video devrimi yapsın facebook sevdiğimiz filmleri dizileri yükleyebilelim hemde youtube da olduğu gibi listeleyebilelimde ozaman youtubun sonu geldi diyebiliriz

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Deal, Questions ve diğer başarısızlıklar
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir