Facebook'un gizemli alan adı!

Facebook tarafından alındığı ortaya çıkan bu alan adının altında acaba nasıl bir gizem yatıyor?

Facebook'un gizemli alan adı!

Hüseyin Cem Köylü

Facebook geçtiğimiz gün yeni alan isimleri satın aldı; bu isimlerden en ilgi çekici olanı ise fBoriGin. ubergizmo blogu tarafından fark edilen alan isimlerinin ne için kullanılacağı belli değil.

The Register, fBoriGin ve uzantıları (.com, .org, .net) hakkında soru sorduğunda, Facebook yorum yapmayı reddetmiş. Acaba kelimenin içindeki "origin" kelimesi bize bir ipucu verebilir mi? Aile ağacı yapmak isteyen ya da uzun zamandır görüşmediği aile fertlerine ulaşmak isteyen kullanıcılar için bir site açacak olabilir mi Facebook? Ya da, ubergizmo'nun da belirttiği gibi, firma ismini alan adı karaborsacılarından korumak için de yapmış olabilir bu hamleyi.

fBoriGin ile ilgili ABD patent ve marka ofisinin web sitesinde de bir kayıt yok. Ayrıca neden "G" harfinin büyük olduğu da bir soru işareti. Belki de "genealogy" yani soy ağacını belirtmek için olabilir. Bekleyelim, görelim...

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Ben en yakınımdaki akrabalarımdan nefret ediyorum kaldı taaa nerdekilerle görüşecem. Benim için önemli değil.

belkide facebook original in kısaltmasıdır. Bu sayede zaman tünelinin bir benzeri şekilde isteyen istediği tarihte arkadaşlarının profilleri nasıldı neler paylaşmış vs görebilir görselliğinden özelliklerine kadar orjinal hali ile.

Sen de yorum yaz