Facebook Zuckerberg'i şutladı

İnanılmaz ama gerçek: Facebook, Zuckerberg'in hesabını sildi, siteden attı... Ama...

  • Gökay Özbudak
İnternetten silinen Zuckerberg'in dramı!
Facebook kurucusuna "gerçek Zuckerberg" olarak hitap etmesi de bir hayli ilginç...

Indianapolis'ten iflas avukatı Mark S. Zuckerberg Facebook'tan atıldı. Sebep ise Facebook'un kurucusu olan Mark Zuckerberg'i taklit etmek isteyen biri sanılması. Sosyal paylaşım sitesinin yöneticileri durumu anladı ve meşhur olmayan Zuckerberg'in hesabını açmaya başladı.

Ama 49 yaşındaki iflas avukatı Zuckerberg'in sıkıntıları da bitmedi. Adına inanmayanlara yönelik avukat Zuckerber "Iammarkzuckerberg.com" isimli bir site açtı. Kendi avukatlık firmasının reklamını da içeren sitede şunlar yazıyor; "2004'te Google'a Mark Zuckerberg yazsaydınız, beni bulurdunuz. Başka kimseyi değil, Mark S. Zuckerberg iflas avukatı. İki yıl sonra aynı kelimeleri Google'da arattığınızda ise benimle ilgili bir sonuç bulamıyordunuz. Yani artık benim adım, benim değil."

Avukat Zuckerberg röportajlarında Facebook'tan hiç hoşlanmadığını da dile getiriyor. Özellikle insanların onu telefonla arayıp Facebook hakkında sorular sorduğunu ve teknik destek istediklerini düşünürsek bu hiç de şaşılacak bir şey değil. Ancak avukat Zuckerberg avukatlık firmasının aramalarda en üst sıralarda olduğunu söylüyor; "Size şunu söyleyeyim; "Mark Zuckerberg iflas" kelimelerinin arama sonuçlarında, gerçek Mark Zuckerberg bir röportajında "iflas" diyene kadar en üstte ben çıkacağım."

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Yalan hesabı buradadır https://www.facebook.com/zuck

Hi! I am Bill Gates. Töbe töbe ne adamlar var ya...

Zuckerberg Facebook Kurucusu Dimi İmkansız İmkan Veremiyorum !

bu 3 yorumu yapan adamlar yüzünden memleket refaha ermiyor. okumadan bilmeden iş yapıyorlar; adam mark zuckerberg ama başka bir insanmış. editörler dikkat çeksin diye hinlik yapmışlar arkadaşım. okuyun lanet olası yazıları..

"bu 3 yorumu yapan adamlar yüzünden memleket refaha ermiyor. okumadan bilmeden iş yapıyorlar; adam mark zuckerberg ama başka bir insanmış. editörler dikkat çeksin diye hinlik yapmışlar arkadaşım. okuyun lanet olası yazıları.."
_____________________
Asıl sizin gibiler yüzünden refaha ermiyor. Yorumları düzgün okuyun, yargısız infaz yapmayın lütfen. Emin olun ki ben de sizin kadar anladım bu haberi...

"Töbe töbe ne adamlar var ya..."

Evet ne adamlar var adam gibi makale okumayan :)

bi isim birden fazla kişide bulunabilir mesela ailemizde 7-8 adet Burak var:) bi tanesi gerçek geriye kalan 6 tanesi 'sahte' mi?!?

:D Arkadaşlar gülüyorum çünkü malesef o kadar bilgisayar sersemi olmuşki bazı arkadaşlarımız sadece başlıkları okuyup kendi beyinlerini hiç yormuyorlar :) korkmayın arkadaşlar okumak iyidir beyninizi geliştirin bilgisayardan bilgi kapmaya çalışın

Valla bizim bu konuya benzer bir filmimiz vardi.Sener sen mi kemal sunal mi ne oynuyodu hatirlayamadim ama gelicegi gören bir milletiz nitekim arkadaslar. Ben tatmin oldum gidiyorum.

Bu marklardan birisi soyadini sucker börg olarak degistirsin sorun cözülsün ne yani

Avukat olan ismindeki s yi açarak söylerse sorun kalmaz
mesela mark sam zuckerberg

çok saçma işler kralı feysbuuk' tan al sana bi tane dah saçma iş...

"Evet ne adamlar var adam gibi makale okumayan :)"
Başka işiniz yok mu sizin? Size ne, yorumumdan anlayın sonra yazın!!!! Yeter!!!

İsism hakkı olayını henüz anlamış değilim varmı böyle bir saçmalık ya. Şu ad şuna benziyor diye bir çok farklı davalar açıldı çoğuda benzerlikten ibarettir diyerek sonuçlandı adamın adının facebook kurucusunun adına benzemesinin onun facebooktan atılmasına sebep olmas saçma. Bence sadece ada bakmamalılar birazda yapılan fiili eylemlere ve kişi hakkındaki gerçek bilgilerin ne oranda doğru olduğunuda araştırmalılar..

artık reklam için ne yapacaklarını şaşırdılar!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play