Farklı bir Ethernet çözümü. Ama nasıl?

USB'den Ethernet bağlantı çözümü: TP-LINK UE300.

USB'den Ethernet bağlantısı çözümü

TP-LINK, yeni nesil taşınabilir bilgisayar kullanıcılarının beklediği bir ürünü satışa sunuyor. Ethernet girişi olmayan, bu nedenle kablo ile ağa bağlanamayan bilgisayarlar için USB'den Ethernet dönüştürücü olan TP-LINK UE300, yakında Türkiye'de.

Kablosuz ağ pazarının dünya lideri TP-LINK, pek çok kullanıcının bir sorununa daha çözüm getiriyor. Ultrabook, MacBook gibi bazı taşınabilir bilgisayarlarda Ethernet girişi olmaması nedeniyle kablo ile ağa bağlanılamıyor. TP-LINK'in yeni ürünü UE300, bu soruna çözüm sağlıyor.

USB'den bilgisayara bağlanan bir Ethernet dönüştürücü olan UE300, küçük, kullanımı rahat ve taşınabilir bir ürün. USB 3.0 Gigabit Ethernet ağ adaptörü olan ürün, hiçbir yapılandırma gerektirmiyor, bilgisayara takılarak kullanılabiliyor. Minik ve şık tasarımı ile her zaman, her yere taşınabiliyor. İçine çekilen kablosu sayesinde yer kaplamadan, kabloyu ayrıca taşıma derdi olmadan her yere götürülebiliyor. Bu özellikleri sayesinde başta iş gezileri olmak üzere seyahatlerde kablo ile internete bağlanmak gerektiğinde kurtarıcı rol üstlenen TP-LINK UE300, farklı işletim sistemlerini destekliyor; dolayısıyla hemen her taşınabilir bilgisayar ile kullanılabiliyor.

Hem USB 3.0 hem Gigabit özellikli giriş-çıkışları sayesinde veri aktarımını da çok hızlı yapan UE300, 1000Mbps hıza ulaşabiliyor. Bu sayede kararlı ve istikrarlı bir ağ bağlantısı sağlayan cihaz ile hemen her tür uygulama sorunsuz yapılabiliyor. USB 2.0 ile de geriye dönük uyumlu olan ürün, güvenliği de ihmal etmemiş. Başta gerilim koruması olmak üzere her tür güvenlik düşünülerek üretilmiş ve testlerden geçmiş durumda. 

Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1; Mac OS 10.9, 10.10; Linux işletim sistemlerini destekleyen ürün tüm ultrabook, MacBook ve taşınabilir bilgisayarlarda kullanılabiliyor. TP-LINK, UE300'ü bu yıl içinde Türkiye'de satışa sunmayı planlanıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Bu aklimda vardi ve baya aradim magzalarda mailesef yokttu:( ama simdi burda:) oley

Aynı işi yapan başka bir marka ürünü 5 sene önce bir müşterime vermiştim. Sanki yeni icat olmuş gibi bir haber sanki.

@22 Ekim 2015 13:30 mağazanın adını yazaydın da bizde bulabilseydik.

vatandan gecen yıl aldım eski bir haber

ethernet olmayan makine mi var bilmediğimiz :))

Ben birkaç yıl önce bundan almıştım tablet için. Tabletin şarjı daha iyi gidiyordu wifi ye göre. Şuan tozlu raflarda tozlandı(ciddiyim).

10 yildir vardi zaten piyasada. Kimse yuzune bakmadigi icin cogu yer getirmezdi. Ureticiler incelik ugruna ethernetten vazgecince tekrar moda oldu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play