Firefox anında mesajlaşma ile geliyor!

Firefox, yeni sürümünde kullanıcılarına sürpriz bir özelliği sunmaya başlıyor!

  • Onur Seven
Firefox anında mesajlaşma ile geliyor!

Popüler internet tarayıcısı Firefox'un 41 numaralı en güncel sürümüne yeni bir anında mesajlaşma uygulaması entegre edildi. Geçtiğimiz yıl duyurulan Firefox Hello görüntülü arama teknolojisi artık anlık mesajlaşmaya da olanak sağlayacak.

Mozilla yaptığı açıklamada; "İş ortağımız Telefónica ile birlikte geliştirilen Firefox Hello Beta, doğrudan tarayıcıya entegre edilmiş bir iletişim sistemi. Firefox Hello Beta artık Firefox'un Windows, Mac ve Linux sürümlerinde görüntülü görüşme yaparken mesaj gönderip almanıza da olanak veriyor" dedi.

Yeni özelliğin mevcut Hello görüntülü arama işlevi ile aynı şekilde başlatıldığı belirtiliyor. Bunun için araç çubuğundaki gülen yüz ifadesine tıklamanızın yeterli olacaktır.

Servisten yararlanmak için yeni bir Hello kullanıcı hesabı açmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz mesajlaşmak istediğiniz kişilerle sadece bir bağlantı paylaşarak anonim bir sohbet oturumu başlatabilirsiniz.

Firefox'un yeni Anında Mesajlaşma yeteneklerini denemek için tarayıcınızı 41 numaralı sürüme yükseltmeniz yeterli olacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

bu bayağıdır var zaten.

Firefox hello eskiden belli var

Harika bir özellik gibi duruyor...

Video ile görüşme özelliğini ilk çıktığında kullandım, daha geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yeni özellik olan iletileşme özelliği için kişi listenizi google hesabınızdan alabiliyorsunuz. Zamanla Skype' a rakip olurmu dersiniz? Bekleyip görmek lazım.

ne saçma iş, herkes kendi işini yapmalı, firefox nedir browser. eğer mesajlaşma programı yapmak istiyorsan git ayrı mesajlaşma programı yap. sonra zırt-pırt güvenlik güncellemesi, gereksiz kaynak kullanımı, meşgul edip durma. Yada bu özelliğini add-ons olarak yayınla

hele siz önce bi html5 e geçin flash derdinden kurtarın artık bizi

macos ta firefox hello eklintisi çalışmıyor..

yahu bir internet tarayıcı iindiriyoruz ama artık tarayıcılar sosyal paylaşım programlarına dönüştü önceden çok hafif olan tarayıcılar şimdi çok hantal

önce adam gibi tarayıcı yapmayı öğrensinler. mobil tarayıcılarında bi sayfayı açmak internette dolaşmak işkence gibi. burada 1 2 saniyeden bahsetmiyorum ciddi anlamda çok yavaş firefox mobile.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost