Galaxy Alpha'nın yerini Galaxy A5 mi alıyor?

Samsung, yeni bir rapora göre metal tasarımlı Alpha'yı "kırpacak" ve onun yerine bu cihazı koyacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Alpha'nın yerini Galaxy A5 mi alıyor?
Galaxy Alpha'ya elveda demeye hazırlanın

Samsung'un ilk metal çerçeveli akıllı telefonu Galaxy Alpha, yüksek fiyatı nedeniyle çok fazla satmasa da, daha yüksek "kalitedeki" hissiyatı sayesinde ilgi çekmişti. Ancak Kore'den gelen yeni bir rapor, cihazın üretiminin durdurulacağını; Alpha'nın yerini yavaşça Galaxy A5'in alacağını söylüyor.

Sammobile'ın ETNews kaynaklı haberine göre 2014'ün beğenilen telefonlarından Galaxy Alpha'nın üretimi, onu üretmekte kullanılan maddelerin tükenmesiyle durdurulacak. Samsung'un böyle bir hamle yapmasının nedeni ise, son dönemde tüketicilerin orta ve alt seviye cihazlara olan ilgisi. Firma, Galaxy Alpha'nın yerine Galaxy A5'i koyduğunda, metal tasarımlı A serisine de dikkat çekmiş olacak. Galaxy A5'in Ocak sonunda veya Şubat başında Güney Kore'de satışa sunulması bekleniyor.

Bu değişiklik, Samsung'un 2015'teki telefon modellerinin sayısını düşürme çabalarından biri olarak da değerlendirilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

A5 iki haftadır satılıyor burda zaten

Samsung ne yapacağını şaşırdı

yani bir plastik gidiyor yerine diğer çöp plastiği geliyor :)

Alpha zaten kirpik, neyini yontacak acaba en iyisi sadece metal cerceve satsin sasug.

simdi ben a5 ile alpha arasında kaldım fiyat önemli değil ama alpha uretimi durdurulduğu icin alpha almamalımıyım?bi yardımcı olalım lütfen

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play