Galaxy Note 4'ün LTE-A modeli tanıtıldı!

Samsung, teoride 300Mbps indirme hızlarına izin veren yeni bir Note 4 tanıttı!

Galaxy Note 4'ün LTE-A modeli tanıtıldı!

Samsung'un en son phablet'i Galaxy Note 4 ile tanışalı henüz üç ay oldu. Ancak Samsung, bugün yaptığı bir duyuruyla Galaxy Note 4'ün LTE-Advanced ağlarını destekleyen yeni bir sürümünü oraya çıkardı.

Samsung'a göre yeni Galaxy Note 4 LTE-A, "üç bantlı taşıyıcı kümelemesine" sahip dünyanın ilk cihazı. Standart Galaxy Note 4 (yani cihazın ülkemizde satılmayan Snapdragon sürümü), iki farklı LTE frekans bandıyla geliyor ve bunlar tek, yüksek hızlı bir bağlantıda birleştiriliyor. Aynı taşıyıcı üzerinde farklı frekansların desteklenmesi, birden fazla frekans aralığında 4G üyeliği satın alan kullanıcıların işini kolaylaştırıyor. Üç bantlı Note 4 LTE-A ise üç bandın hızını birleştirerek teoride 300Mbps hızlarına ulaşabiliyor. Bu hıza ulaşmak için elbette koşulların yerinde olması, yani baz istasyonlarıyla aranızda dev binalar gibi engeller olmaması gerekiyor.

Note 4 LTE-A sahipleri, muhtemelen 300Mbps hızına yaklaşamayacak, ancak indirme hızlarında bir miktar artış görecekler. Yeni telefonun LTE-A özelliklerinin dışında standart Note 4 ile aynı olduğu söyleniyor. Fiyat ve çıkış tarihi konusunda ise henüz herhangi bir bilgi verilmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Pili ne yapıyor bu ? 150 Mbps yeter bize yeter ki olsun !

Acaba Türkiye'ye gelir mi ? Gelirse bunu alalım :)

300mbps yi kim düşürmüş te biz bulalım arkadaş? bu arada servis sağlayıcıların ülkemizde yaptığı 4g cambazlığını da yemeyin derim. standart 3g hızına haiz olmasına rağmen telefonlarda yapacakları bir güncellemeyle ya da kendi 4g li diye sattıkları telefonlarda yukarıda gözlemlenen 3g yazısını 4g olarak gösterebilirler! hızı arttırmadan bunu yapabilirler az çok bilgi sahibi olmayan bir çok kullanıcı için göz boyama(bir yerden duydum)

@08 Oca 2015 10:31 Bu okadar basit değil kardeşim..O standartlara haiz olduğunu test sonucunda doğruluğu ortaya çıkarsa onaylanır. nasıl standartlar geliştikçe onaylayan kurumlar da gelişir merak etme

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir