Galaxy Note 7 çiziklere karşı ne kadar dayanıklı?

Düşürme testlerinden alnının akıyla çıkan Galaxy Note 7'nin Gorilla Glass 5'i, bu testte sınıfta kalmış olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Galaxy Note 7 çiziklere karşı ne kadar dayanıklı? Düşürme testlerinden alnının akıyla çıkan Galaxy Note 7'nin Gorilla Glass 5'i, bu testte sınıfta kalmış olabilir!

Galaxy Note 7 şu an itibariyle yeryüzündeki en iyi telefon olabilir, ancak bu tamamen kusursuz olduğu anlamına gelmiyor. Üst seviye Android cihazlarını dayanıklılık testlerine tabi tutan YouTube kanalı JerryRigEverything, Galaxy Note 7'nin çiziklere karşı pek dayanıklı olmadığını ortaya çıkardı.

Galaxy Note 7'nin yeni Gorilla Glass 5 korumalı ekranının çiziklere karşı eskisinden daha dayanıksız oluşu şaşırtıcı. Popüler YouTube kanalının testinde Note 7'nin parmak izi tarayıcısının da çizildikten sonra çalışmaz hale geldiği ortaya çıktı. Gerçek hayatta benzerine karşılaşma olasılığımız düşük olan "alev testinde" ise Galaxy Note 7, yalnızca 8 saniye dayanabildi. Ekranına çakmak tutulan telefonun pikselleri, kısa sürede beyaz renge döndü. Bununla birlikte telefonun bükülmelere karşı beklenmedik biçimde dayanıklı olduğu anlaşılıyor.

Kısa süre önce ortaya çıkan bir "düşürme testinde" Note 7'nin bu konuda fena iş çıkarmadığını, arkası, ön yüzü ve yan tarafı üzerine düşen telefonun önemli bir hasar kalmadan çalışır halde kaldığını görmüştük. Bu yeni test ise Note 7'nizde ekran koruyucu film kullanmanın bir gereksinim olduğunu gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Koruyucu ekran filmi virali

Dünya Cepte Yamulan İphone'ları signeye Cekti!Azcık Cizilme Nedirki..

Biz şimdi hangi siteye inanacağız? Bir site hem çizilmeye hemde ateşe karşı dayanıklı diye haber yapıyor. Bu site ise ikisine de dayanıksız diyor

Şimdi öncelikle kusursuz telefon olmama ihtimali yok çünkü bunları insanlar yaratıyor ve mutlaka bir eksik oluşacaktır. Telefonun ekranı ne kadar dayanıklı olursa olsun yinede de bir koruyucu kullanmakta fayda vardır. Bu ekran çizilmeside şaşırttı beni. Daha dayanıklı beklerdim.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play