Galaxy Note 7 şarj olurken patladı!

Galaxy Note 7, MicroUSB - USB C dönüştürücüsüyle şarj olurken patladı, bu hale geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 7 şarj olurken patladı!

Samsung, şu sıralar yeni satışa sunmaya başladığı Galaxy Note 7'leri müşterilerine ulaştırmakla meşgul. Bu tür popüler cihazların ilk günlerinde çeşitli sorunlarla gündeme gelmesine alışığız; Note 7'de de bu farklı olmadı. Telefon şimdi ise muhtemelen "yanlış" şarj dönüştürücüsünün kullanılması sonucu patlamasıyla karşımıza çıktı.

Gördüğünüz yukarıda gördüğünüz Galaxy Note 7, microUSB'den USB Type-C dönüştürücüsü ile şarj edilirken patlayarak bu hale geldi. Şarj sırasında kutudan çıkan dönüştürücünün mü, yoksa üçüncü parti bir dönüştürücünün mü kullanıldığı ise bilinmiyor. Bizim Galaxy Note 7 sahiplerine tavsiyemiz, her zaman Samsung'un sunduğu dönüştürücü ve adaptörleri kullanmaları.

Şimdiye kadar gelen ilk patlama olayı olduğundan, nadir rastlanan bir durum olduğunu umuyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

note 7 ye vereceğim para yansa daha az üzülürdüm :D

Orjinal dönüştürücü kullanılırken patlamış.

Telefonlarınızı şarj ederken yanmayacak cisimlerin üzerine koyun! Yatak, kanepe, plastik veya örtülü masa gibi eşyaların üzerine ve de perdelere çok yakın eşyaların üzerine koymayın! Mümkünse, telefonun altına ütümasalarında kullanılanlara benzer yanmaz bir örtü serin! Ve de kesinlikle yansanayi şarj cihazlarından ve bataryalardan uzak durun! Yansanayi bir pil yüzünden bu olay tuş takımlı bir telefonda benim de başıma geldi. Ayrıca charger'ı fişe takılı olarak da bırakmayın, patlayabilir...

@cleverman haklısın.Bi ara charcer fişe takılı kalmıştı.Alev almıştı.Allahtan ıssız bir yerdeydi.Etrafında eşya yoktu

Çinliler bu markaları üretmemeli yasaklanmalı hatta üretim sadece Almanyada olmalı ya da Finlandiya da

@26 Ağustos 2016 13:05 Çinlilerle ne alakask var.Fabrikayı zaten firma açıyor.Makineler aynı her şey aynı.Orda açmalarının sebebsi ise işçilerin ucuz olması

@26 Ağustos 2016 13:05 Almanya, Finlandiya üreteceğine Türkiye üretse olmaz mı kardeş?

@26 Ağustos 2016 19:09 senin düşüncen iyi ama bizim ülke için saçmalıktan başka bir şey değil. biz üretiriz yurt dışına çıkartırız 3 kuruşa sonra sattığımız yerden 5 kuruşa alıp gümrüğü vs bahanesi ile 17 kuruşa içeri sokar 40 kuruşa tekrar satarız milletimize ve bunun adı ticaret yapıldı olur o yüzden varsın yabancılar üretsin kendi kendini düdükleye dünya üzerindeki nadir devletlerin listesinde bu konuda 1. sıradayız maalesef.

Biri 5 volt diğeri 9. Tabikide patlar.

HIZLI ŞARJI ABARTIRRSANIZ OLACAĞI BU,

Kusura bakmayın da okadar para veripte telefon patliyorsa cope atılacak param yok benim

şimdiye kadar gelen ilk demişsiniz ama sanki aylardır piyasada..yeni çıktı daha 40ı çıkmadı telefonun :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play