Galaxy Note 8, OIS Testinde Rakplerini Ezdi!

Kameranın sallandığı veya titreştiği video kayıtlarında en iyi telefon hangisi? Bu ilginç test, farkı ortaya koydu!

  • Zeynel A. Öztürk
Galaxy Note 8, OIS Testinde Rakplerini Ezdi!

Fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'de son yapılan araştırmalar, kamera olarak en çok telefonlarımızı kullandığımızı gösteriyor. Bu araştırma, en çok kullanılan telefon kamerasının ise iPhone'a ait olduğunu söylüyor. Piyasadaki en son nesil telefonlar, ister iOS'la, ister Android'le çalışsın, iyi bir fotoğraf ve video kayıt deneyimi sunuyorlar.

Smartphone Camera Comparison: 4K StabilizationSmartphone Camera Comparison: 4K Stabilization
4K Stabilization test Devices: - iPhone X - Mate 10 Pro - Note 8 - Pixel 2

Yukarıda izleyeceğiniz videoda Note 8, iPhone X, Pixel 2 ve Mate 10 Pro'nun 4K video kaydı sırasında optik dengelemeyi (OIS) ne kadar iyi yaptığı test ediliyor. OIS'in amacı, kameranın titreşimini ortadan kaldırmak ve bu alanda en başarılı telefonun Note 8 olduğu göze çarpıyor. Bu videoda Pixel 2'nin de OIS'te hiç fena olmadığını düşünüyoruz, ancak ortaya çıkan efekt herkesin hoşuna gitmeyebilir.

Evan Rodgers, hazırladığı videoda Rodgers, video kaydederken bir metronun girişine doğru yürüyor. Aşağıda izleyebileceğiniz ikinci videoda ise Rodgers, metroya biniyor ve asıl fark burada ortaya çıkıyor. iPhone X, Mate 10 Pro ve Pixel 2 titreşimlerde adeta boğulurken Note 8'in titreşime neredeyse hiç aldırış etmediği gözleniyor.

Özetle metro gibi titreşen yerlerde sıkça video kaydediyorsanız, bu testin sonuçlarına göre Note 8'i tercih etmenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play