Galaxy Note Edge'i canlı canlı denedik!

Samsung'un sürpriz Galaxy Note'u Note Edge'i elimize aldık denedik! İşte ilk yorumlarımız...

Oynat Samsung Galaxy Note Edge Samsung Galaxy Note Edge'i IFA 2014'te canlı yayında inceledik!

Akıllı telefon dünyasının uzun süredir taşıdığı "farklı bir şey" beklentisi, Galaxy Note Edge ile birlikte nihayet sona erdi. Kıvrımlı ekran teknolojisini bambaşka bir boyuta taşıyan Galaxy Note Edge'i, IFA 2014'te gerçekleşen UnPacked etkinliğinde elimize aldık ve deneme fırsatı bulduk. Ekran Telefonun ekranı, sağ kısımda kıvrılıyor. Ve bu kısım, kullanıcısına farklı deneyimler sunuyor. Ama şurası bir gerçek; telefon sağ elini kullananlar için tasarlanmış. Eğer solaksanız, sağ kısımdaki bı kıvrılmış kısmı kullanırken zorlanacağınız kesin. Telefonu ters tutarsanız ekran tamamen dönüyor ve kıvrılmış kısım yine sağda kalıyor. Ama bu kez de Ana Ekran düğmesi tepede kalıyor.

5.7 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekran, canlı renkleri ve Quad HD+ çözünürlüğüyle ilk bakışta bile kendisini belli edecek kadar başarılı. Buradaki "+" kıvrılmış olan ekranın sunduğu 160 ekstra sırayı temsil ediyor.

Kıvrılmış olan kısımda haber güncellemeleri, hava durumu, Twitter ya da Facebook gönderileri gibi detaylar gerçek zamanlı izlenebiliyor. Bunun dışında, bu alan genellikle ekranın altında görmeye alıştığımız telefon, mesajlar gibi kısayol simgelerini barındırıyor. İşin en güzel kısmıysa, bu kısmın, ana ekrandan bağımsız olarak, farklı detaylar barındırabiliyor olması. Ya da, bir film izlerken, medya oynatıcı kontrolleri hemen yana yerleşiyor ve ekran tamamen filme kalıyor. Yani Samsung ekranı sadece "kıvırmamış", kıvırdığı alana ikinci bir ekranın yapabileceği basit görevleri yüklemiş.

Ergonomi

Galaxy Note Edge'i elinize alır almaz, ne kadar ergonomik olduğunu hemen hissediyorsunuz. Telefon ele çok iyi oturuyor. Hatta, büyük ekrana rağmen, diğer büyük ekranlı telefonlardan (ki buna Galazy Note 3 ve 4 de dahil) çok daha rahat bir kullanım sunduğunu söylemek mümkün.

Ekstralar

Galaxy Note Edge'de, Galaxy S5 ile hayatımıza giren kalp atışı sensörü de bulunuyor ve çok iyi çalıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

S-Pen, tabii ki Galaxy Note Edge'in de önemli bir parçası. Yeni S-Pen'de iki yeni moda yer veriliyor. Ayrıca S-Pen artık, bir fare gibi de kullanılabiliyor. Yenilenen S-Pen'in sunduğu deneyim, kesinlikle eski S-Pen'den çok daha iyi ve ok daha keyifli.

İlk kararımız

Şurası bir gerçek; Galaxy Note Edge daha önce hiç yaşamadığımız bir cep telefonu deneyimi sunuyor. Kullanımı oldukça rahat, ekranı kesinlikle kusursuz ve birkaç küçük denememize göre, performansı son derece yüksek. 3.000 mAH'lık batarya, gereken kullanım süresini sunacak gibi görünüyor. Fiyatının ne olacağı açıklandığında, çok daha detaylı bir değerlendirme sunacağız...

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Kıvrılmış ekran ile extra alan oluşturmak mantıklı geldi bana en azından htc gibi sanal tuşlar koyup ekrandan çalmaktan iyidir ;)

+ kısmına elimiz değince ne olacak :)

Note3 kullanıcısı olarak dört gözle bekliyordum.nasipse Note Edge almayı düşünüyorum.tahmini fiyat 2.500 TL olur..

Note3 kullanıcısı olarak dört gözle bekliyordum.nasipse Note Edge almayı düşünüyorum.tahmini fiyat 2.500 TL olur..Bilgehan..

tasarımı güzel olmuş keşke her iki tarafıda kıvrımlı olup hem sağ hemde solunda ekran olsaymış dahada iyi olurmuş

Touchwiz ile 3 ayda şişecek ve kasılacak maalesef

Biri apple'a bunun INNOVATION oldugunu soylesin :) Hemen gidip patent falan alsin...

@04 Eyl 2014 01:47 alamaz çünkü samsung 3 sene evel patentini aldı 2 sene evel ceo su tarafından bu telefon tanıtıldı

Teknolojiye atarlanan adama gönderinde adam gibi incelesin, böyle resmi resmi anlatınca zevki çıkmıyo, ayrıca es bem değil es biiinnnnn canısı.

pek darbe ve düşme dayanımı nasıl, elimizden düştüğünde parçalanacakmı? yoksa camı sağlam kalacak mı?

@04 Eyl 2014 08:42 Ekran sanırım bükülebilir ekrandan yani bildiğimiz camdan değil esnek bir malzemeden yapılmış. Bu durumda yere düştüğünde baskıya maruz kalsa bile ekran cam olmadığı için kırılmayacak. Sanırım..

Ekranin saglamligi ve buna uygun kilif ?

Edge kısmını çok beğendim fakat buna ekran filmi yapılabilir mi yapılsa başarılı olabilir mi merak ediyorum?

Sonunda farklılık. Aferin Samsung'a , Apple hayatta yapamazdı böyle bir şeyi . Onlar dünün şirketi...

bu tasarimdan artikgina gina geldi, ne sacma bi ekran tasarimi neye faydasi var ?

Tutarken elimiz sürekli ekrana değmez mi?

@06 Eyl 2014 21:49 bende bunu merak ediyorum nasıl bir çözüm bulmuşlar acaba

bu sunucuyu hemen değiştirin bune böyle eeee hmmm şeyyy

Kesinlikle yeni çağ bir telefon

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir