Galaxy S10'un Parmak Sensörü Hızlandı!

Samsung'un dağıtmaya başladığı bir güncellemeyle Galaxy S10'un parmak izi tarama işlevi, biraz daha iyi bir hale geldi!

Galaxy S10'un Parmak Sensörü Hızlandı!

Samsung, sözünde durarak Galaxy S10 ve S10 Plus'taki biyometrik yazılımını güncelledi (V2.0.8.4). Böylece telefonların ekran içi parmak izi tarayıcısı, biraz daha hızlı ve isabetli hale geldi.

Güncellemeyi kendiniz başlatamıyorsunuz çünkü (sinir bozucu bir şekilde) sunucu taraflı olarak dağıtılıyor. Sammobile'a göre güncelleme, şu an Almanya ve Polonya'da dağıtılmaya başlanmış durumda. Güncelleme, sensörü hızlandırsa da yeni kullanıcıların atlatması gereken bir alışma süresi bulunuyor. Yeni kullanıcıların parmak izi sensörünü sorunsuz olarak kullanması ve her defasında doğru yere dokunması için sensörün konumuna alışmaları gerekiyor.

Ekran içi parmak izi sensörünün, eski, ekranın dışında olan parmak izi tarayıcısına göre daha avantajlı olup olmadığı tartışılabilir. En azından bu güncellemeyle birlikte sensörün yavaş çalışma sorunu, ortadan kaldırılmış görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Evet bu sabah S10+ telefonuma geldi ve şu ana kadar oldukça hızlanmış olduğunu söyleyebilirim. Güvenlikten mi ödün verdiler bilmiyorum ama (gerçi tanıtmadığım parmaklarımla ne kadar denesem da açmıyor) şu an belki 3 kat daha hızlı ve çok daha kullanışlı oldu.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play