Galaxy S20 Plus Hakkında Bildiklerimiz

Galaxy S20 Plus özellikleri nelerdir? Samsung'un beklenen amiral gemilerinden Galaxy S20 Plus hakkında şimdiye kadar neler öğrendik?

Galaxy S20 Plus Hakkında Bildiklerimiz

Galaxy S20 Plus, beklenen Galaxy S20 serisinin ortasında yer alacak ve Galaxy S20'den daha büyük bir ekranla, muhtemelen daha güçlü teknik özelliklerle gelecek.

11 Şubat'ta Galaxy S20 Plus hakkında bilgi sahibi olacağız. Telefon hakkında şu ana kadar öğrendiklerimiz ise sızıntılara ve dedikodulara dayanıyor. Örneğin cihazın Snapdragon 865 ile gelecek olması, S20 Plus'ın 5G'li bir telefon olacağı anlamına gelebilir.

Asıl soru işareti ise üst seviye Galaxy S20 Ultra varken Galaxy S20 Plus'ın hangi rolü oynayacağı. S20 Plus, S20'nin yalnızca büyük ekranlı bir sürümü olmakla yetinebilir.

Aşağıda Galaxy S20 Plus hakkında bildiklerimizi bir araya topladık.

Galaxy S20'nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy S20 Serisi Ne Zaman Tanıtılacak?

Galaxy S20 serisinin 11 Şubat Salı günü San Francisco'da tanıtılması bekleniyor. Önceki tanıtımlara bakarsak, telefonların martta mağazalarda olacağını söyleyebiliriz.

Galaxy S20 Plus Fiyatı Ne Kadar?

Galaxy S20 Plus'ın fiyatı, çıkış tarihinde S10 Plus ile aynı olabilir. Ancak 5G desteği ve yükselen teknik özellikler, telefonun fiyatını artırabilir.

Ortaya atılan iddialara göre;

  • Galaxy S20 5G'nin fiyatı 900-1000 Euro
  • Galaxy S20 Plus 5G'nin fiyatı 1050-1100 Euro
  • Galaxy S20 Ultra'nın (kendiliğinden 5G) fiyatı ise 1300 Euro olacak.

Galaxy S10 Plus, depolama miktarına göre 999 - 1249 Euro fiyatla piyasaya sürülmüştü. Bu yüzden Galaxy S20 Plus 5G'nin 1050 - 1100 dolar fiyat aralığı makul görünüyor.

Galaxy S20 Plus Dedikoduları

Sızıntılar arasında belki de en önemlileri, telefonların neye benzeyeceğini bize gösterenler. Şimdiye kadarki sızıntılar sayesinde tüm seriyi görme şansı bulduk. Sızan tasarımlar arasında bazı farklar olsa da, birçok ortak nokta var.

Sızan çizimlerin neredeyse tamamı, arka kameraların sol üstte geniş bir bölümde toplandığını gösteriyor. Kameraların sıralaması ise çizimden çizime değişiklik gösteriyor.

Galaxy S20 Plus Ön Kamera

Ön yüzdeki kameranın ise Galaxy Note 10 serisinde olduğu gibi ortadaki bir delikte bulunacağı söyleniyor. Bununla birlikte kamera deliği, Note 10 serisine kıyasla daha küçük olabilir.

Galaxy S20 Ekran Boyutları

Ekran boyutlarıyla ilgili dedikodular, tanıtılması beklenen en alt seviye telefon olan Galaxy S20'nin 6,2 inç ekranla, Galaxy S20 Plus'ın ise 6,7 inç ekranla geleceğini söylüyor. İddialara göre Galaxy S20 Ultra'nın ekran boyutu, 6,9 inç olacak. Dolayısıyla ekran boyutlarında önceki nesle göre hissedilir bir büyüme olduğu gözleniyor.

Ekran Çözünürlüğü

Sızan teknik özellikler, Galaxy S20 Plus'ın ekran çözünürlüğünün 1440x3200 olacağını, inç başına 525 piksel sunacağını söylüyor. İddialara göre 162 x 74 x 7.8mm ölçüleriyle gelen telefon, 188 gram ağırlığında olacak.

S20 Hands on VideoS20 Hands on Video

Galaxy S20 Renk Seçenekleri

Renk seçeneklerine gelirsek, standart Galaxy S20'nin mavi, gri ve siyah seçenekleriyle geleceği söyleniyor.

Bu sızıntının kaynağı, Galaxy S11 Plus'ın ve Ultra'nın renk seçenekleriyle ilgili bir bilgi vermiyor ancak bu modeller, ek birer renk seçeneğiyle gelebilir.

Yeni Ekran Teknolojisi: Samoled

Son olarak Galaxy S20 Plus'ın yeni bir ekran teknolojisi ile gelme olasılığı var. Firma, bir süre önce SAMOLED markasını kaydettirmişti. Bu ekran, muhtemelen mevcut AMOLED ekranları bir miktar ileri taşıyacak. Hangi konuda ileri taşıyacağı konusunda ise şu an bir fikrimiz yok.

Kamera

En son dedikodular, Galaxy S20 Plus'ın 12MP ana lens ile geleceğini söylüyor. Yani bir süre önce konuşulan 108MP lens, Ultra modele ayrılacak gibi görünüyor.

Bir kaynak ise S11'deki telefoto lensin 5x optik zum yeteneğine sahip olabileceğini söylüyor. Bu durumda Galaxy S20 Plus, telefonlarda bugüne kadar gördüğümüz en yüksek optik zumu sunabilir.

Telefonun arka yüzünde toplam dört lense yer verilmesi muhtemel.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play